Spor

Furkan Boylu'nun şampiyonu Vakıftepe

2014.08.16 00:00
| | |
5561

Ortaçeşmespor Kulübü tarafından düzenlenen Furkan Boylu Futbol Turnuvası'nda Çamlıbahçe'yi 7-5'lik skorla yenen Vakıftepe şampiyon oldu.

İki sene önce talihsiz bir kaza neticesinde şofben zehirlenmesi sonucu hayatını kabeden Ortaçeşmespor U14 Takımı Oyuncularından Muhammed Furkan Boylu adına bu sene Beykoz İlçesi Camilerinin Yaz Kuran Kursu öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen turnuvaya sekiz Cami Kuran Kursu Takımı iştirak etmişti. Final müsabakasında Vakıftepe Mahallesi Cami Yaz Kuran Kursu Takımı ile Çamlıbahçe Mahallesi Cami Yaz Kuran Kursu Takımları karşı karşıya geldiler.  Müsabaka öncesinde Merhum Muhammed Furkan Boylu'nun aile fertleri her iki takım ile aynı karede buluştular. Final maçının ardından Vakıftepe Takımına Kupasını Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş takdim etti.

Turnuva final müsabakası öncesinde Beykoz İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş bir konuşma yaparak "Böylesine anlamlı bir turnuvanın ilçenin değişik mahallelerinden yaz dönemi kuran kurslarına katılım sağlağan çocuklarımızdan oluşan takımlarla oynanması beni fazlası ile ziyade etti. Takımlarında kardeşlik ve birlik duyguları pekişirken ahlaklı-dürüst-temiz bir dostluk görüntüleri de sahalarımzda yansımıştır. Tabii ki her maçta yenen de yenilen de olacak, ancak ben kaybeden tarafından da en az kazanan taraf kadar değerli olduğu düşüncesindeyim. Bu çocuklarımız kuran kurslarında aldıkları eğitimlerin yanında spora da teşvik eden değerli hocalarımızı da kutlamak isterim. Şunu da demeden geçemeyeceğim ki benim de bir oğlumun adı Muhammed Furkan, dolayısı ile merhum futbolcu kardeşimiz ile aynı ismi taşımakta, bu da beni ayrıca duygulandırdı" diye konuştu.

Ortaçeşmespor Yönetim Kurulu Üyelerinden Sadık Ali Uslu, Serkan Çanur’da turnuva finalini izleyenler arasında bulunurkne, her iki isim de bu turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı hissettikleri mutluluğu ifade eden cümleler sarf ettiler. Müsabakayı takip edenler arasında Süper Lig Takımlarında forma giymiş bir isim olna Eren Aydın'da vardı. Takımlardaki futbolcuların aileleri de final maçını heyecanla takip edenler arasında idi.Turnuvanın final müsabakasında her iki takım sahada şu kadrolar ile yer aldılar :

SAHA: Ortaçeşmespor Tesisleri Halı Sahası

HAKEM: Seyit Keskin

VAKIFTEPE: Musa-Emirhan-Emircan-Beytullah-Yusuf-Ümit-Batuhan

YEDEKLER: Adem-Onur-Üzeyir

TAKIM SORUMLUSU: Hüseyin Kara

ÇAMLIBAHÇE: Emirhan-Ali-Serdar-Amir-Hasan-Eren-Harun

YEDEKLER: Tayfun-Yusuf-Mustafa

TAKIM SORUMLUSU: Mevlüt Şahin

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Furkan Boylu Futbol Turnuvası, Furkan Boylu, Ortaçeşme, Vakıftepe, Turnuva

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"