Beykoz’un gönül dostları AVRASYA’da toplandı

  • 0
  • 4923
Beykoz’un gönül dostları AVRASYA’da toplandı
Beykoz’un gönül dostları AVRASYA’da toplandı
Beykoz’un gönül dostları AVRASYA’da toplandı
Beykoz’un gönül dostları AVRASYA’da toplandı

Beykoz’da zaman zaman sosyal sorumluluk projeleri ile haberlere konu olan Avrasya Yapı Marketleri bu kez iftar yemeği ile gündeme geldi.

Beykoz’da 3 değişik bölgede Avrasya Yapı Marketleri ismiyle mağazaları bulunan Mikail Akyıldız, Küçüksu’da bulunan mağazasının içinde bulunan mal dolu standı söktürerek dostları için iftar sofrası kurdu.

Kendi mağazasının içinde kurmuş olduğu iftar sofrasında dostlarını ağırlayan Avrasya Yapı Marketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Akyıldız, “biz işimize aşığız, biz ekmeğimizi de işyerimizde yeriz, dostlarımızı da işyerimizde ağırlarız” ifadelerini kullandı.

Mikail Akyıldız’ın kendi yapı marketi içinde kurmuş olduğu iftar sofrasına ilgi büyük oldu. Yaklaşık 65 kişilik bir grubun arasında, Akyıldız ailesinin sevenlerinin yanı sıra Beykoz’da tanınmış simalarda vardı.

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, Meclis Üyesi Recai Çelik, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, BEYMEZ Başkan Erdal Öztürk, Taner Mert, Ercan Tarakçı, Arzu Başlantı, Sedat Kuvel, Recep Ali Aksoylu ve Göztepe Muhtarı Arzu Kuşdili göze çarpan isimler oldu.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında konuklarına çorba, kavurma pilav ayran, meyve suyu ve tatlı ikram eden Mikail Akyıldız, doğal ortamlarda dostlarıyla birarada olmayı daha çok önemsediklerini ifade ederek, bizim zaten burada mutfağımız, aşçımız var. Ramazan öncesi kendi personelimiz için zaten her gün yemek pişiyordu. Dolayısıyla bu kez aşçımız dostlarımız için pişirdi. Sağolsunlar, dostlarımızı davet ettik bizi kırmadılar, geldiler. İşyerimizin ortasında sofrayı kurduk. Hep beraber keyifli bir iftar oldu” dedi. Akyıldız, dostlarına vermiş olduğu iftarı aynı şekilde iş ve çözüm ortaklarına vermeyi düşündüğünü kaydetti.

Yemeğin ardından yapılan dua sonrası iftar programı son bulurken, küçük sürprizlerle renklenen gece keyifli anlara sahne oldu.

İftar yemeğinin ardından zaman zaman karşılıklı sohbet olsa da, konuklar arasında yer alan Betül Toptan’a yapılan sürpriz programın konseptini değiştirdi. AVRASYA Yapı Marketleri çalışanlarının doğum günü olduğunu bilinen Betül Toptan için pasta kesilerek, mutlu yıllar dileklerinde bulunuldu.

Gecenin davetlileri arasında yer alan Karadenizlik sanatçılar Yunus Emre Arıcı ve Semih Aytaç, Musa Agun’un kemençesi, Emcunet Tuncer’in sazı ve Sofu Soylu’nun klavyesi eşliğinde türküler söyledi. Türkülere de eşlik eden konuklar keyifli bir gecenin ardından Mikail Alkyıldız’a teşekkür etti.

Haber Merkezi

Beykoz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Önceki Beykoz’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı
Sonraki Beykoz 1908’de haftanın son çalışması baklava ile yapıldı