Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..

  • 3
  • 20402
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..
Beykoz’da iş yapılıyor ama denetim yok!..

İstanbul'un İncisi adıyla anılan, son yıllarda gerçekleştirdiği 'imar' hamleleriyle yalnızca mesken değil iş dünyası için de bir cazibe merkezine dönüşen Beykoz, denetimsizliğin mağduriyetini yaşıyor.

Beykoz'un Vitrini olarak bilinen ve her gün çevre illerden gelen binlerce çalışanı konuk eden Rüzgarlıbahçe ve Kavacık, yol çalışmalarının ardından adeta bir çöplüğü andırıyor. Yeni yapılan asfaltlar çöküyor, kaldırım taşları aydınlatma direklerinin dibinde birikiyor ve en önemlisi de semtimiz adeta 'çamur deryası' görünümüyle kötü bir şöhrete mecbur bırakılıyor.

Dost Beykoz ise soruyor: Son yılların en büyük yatırımını Beykoz'a gerçekleştiren ve çalışmalarda 'titiz olmasıyla bilinen' İBB Başkanı Mimar Kadir Topbaş, bu gerçeklerin ne kadarını biliyor? Siyaset üstü konuşmaları ve 250 bin Beykozluyu kucaklayan açıklamalarla, son döneminde Beykoz'a bayram havası yaşatan, tıpkı Sayın Topbaş gibi vatandaşlarının sorununu saatlerce ve sabırla dinlemekten imtina etmeyen Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek, yapılan işlerin denetlenmesine ne kadar hâkim olabiliyor? Beykoz'a yönelik bu kötü şöhret kazandırma işinin perde arkasında ne var? Denetimsizlik mi yoksa Belediyelere yönelik bir 'art niyet' mi?

‘Esnaf ve vatandaşlar, mağduriyetini dile getirdi’

Beykoz'un Vitrini Rüzgarlıbahçe ve Kavacık esnafı Dost Beykoz aracılığıyla kaygılarını dile getirdi. Gerçekleştirilen asfalt ve kaldırım yenileme çalışmalarından memnun olmadıklarını kaydeden Kavacık esnafı, daralan yollardan ve çamur deryasına dönen caddelerden şikâyet etti. Adına 'gider' denilen ızgaraların daha önce olduğu halde, yeni kaldırım çalışması sonrası tekrar konulmadığını ve üstünün kapatıldığını; dolayısıyla da mağdur olduklarını anlatan bir esnaf, yağan yağmur sonrası dükkân önünün gölete döndüğünü söyledi. Kavacık ve Rüzgarlıbahçe’de aracıyla birlikte gelen vatandaşlar ise park ettikleri yerde ya su birikintisinin ya da çamurun içine basarak araçtan inmek zorunda kaldıklarına dikkat çekti. Dost Beykoz ise çamur deryasından kaçmaya çalışan bir vatandaşı, karşıdan karşıya geçmeye çalışırken görüntüledi. Kavacık'ta yeni yapılan yol ayrımı ve İBB tarafından gerçekleştirilen kazı çalışması sonrası, yaya yolunun sonu 'çamurdan bataklığa' çıkmaya başladı. Bundan habersiz yaya geçiş yerinden geçen vatandaşlar ise kötü sürprizle karşılaştı ve 'hoplaya zıplaya' karşı kaldırıma geçmek zorunda kaldı.

'Rüzgârlıbahçe'de asfalt çöktü!'

Caddelerin çamura bulanması yetmez gibi yeni yapılan asfaltlar da zaman ilerledikçe sorun olmaya başladı. Kavacık'ta gerçekleştirilen çalışmalar sonrası asfaltlar çökünce, düz yolda seyreden araçlar su birikintileriyle boğuşmak zorunda kaldı. Rüzgarlıbahçe’de ise çöken asfalt görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Yaklaşık 40 santim kadar yerin dibine çökerek, tehlikeli bir hâl alan çukura düşmemek için sürücüler büyük çaba harcadı. Bir esnafın ise reklâm tabelasını derin çukura koyarak, dikkatsiz olabilecek sürücüleri uyarmaya çalıştığı görüldü.

Haber Merkezi

CHP’den Beykoz'a sevgi ve destek mesajı yağdı
Önceki CHP’den Beykoz'a sevgi ve destek mesajı yağdı
Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Sonraki Beykoz Millet Bahçesi'ne mahkemeden durdurma kararı
Yorumlar (3 Yorum)

Şener ER (9 yıl önce)

Kolay zannediyorsunuz tabi. Hokus pokus diye ortaya iş çıkmıyor. Biz de yaptık bu işleri, resmini çekip koymak gibi değildir. Ancak çeken bilir.

Hasan Tas (9 yıl önce)

Genelde Dost Beykoz muhalif sesleri kismakta oldukca maharetli. Umarim diger yazilar gibi bu da internetten sessiz sedasiz silinmez ve Baskanin sesi gazetesi olmaya devam etmez.

mert ali (9 yıl önce)

Bu haberden dolayı sizi tebrik ediyorum.Gazetecilik bu...

Yorum Yaz