​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor

  • 0
  • 2172
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor

BBP Beykoz Belediye Başkanı Murat Arda, sokak sokak dolaşarak, projelerini anlatıyor.

Büyük Birlik Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda, Beykoz İlçesinin kanayan yarasına parmak basarken, "Beykoz Sözde değil, özde dönüşümü hak ediyor... Bu ilçeye yazık etmeyin, dünkü yeni yeni ilçeler karşısında bu ilçe sakinlerine eziklik yaşatmayın" dedi.

BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Arda yıllar yılı her seçim sürecinde ortaya konan tablonun, projelerin sahaya yansımamasının Beykozlular nezdinde negatif bir enerjiye sebep olduğuna vurgu yaparken, "Beykoz öyle dönüşecek, böyle dönüşecek diye ilçe sakinlerine rol kesenler, şunu bilsin ki bizim yönetimimizde Beykoz sözde değil özde dönüşüm yaşayacak. Vatandaşlar kendi evlerini kendisi dönüştürecek, bunu yaparken de maddi gücü olanlar kendisi, yeterli olmayanlar ise müteahhit ile bu işi gerçekleştirecek. Bu konuda tüm riskleri alıp vatandaşın önünü açacağız. Biz resmi evraklar ve kontrol-denetim dışında vatandaşın önüne set çekmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

Beykoz'da herkesin dilinde Çekmeköy aşağı Çekmeköy yukarı cümlelerinin pelesenk olduğunu söyleyen Murat Arda, "Risk almadan hiçbir iş yapılmaz, bugün Beykoz olarak karşı yakanın plazalarına bakıp iç geçiriyorsak, Çekmeköy'e taşına komşumuz, akrabamız, oğlumuz kızımızın evine gidip - Bunun gibi Beykoz'da neden yapılmıyor - diyorsak bunun hatası da vebali de bu konuyu sakız gibi uzatan, kendi aklınca vakti, zamanını bekleyenlere artık dur denmeli. Biz Çekmeköy'e hayranlıkla bakmak yerine onlar Beykoz'a hayranlıkla neden bakmasın!" dedi.

BEYKOZLU ÇİFTE STANDARTI HAK ETMİYOR

Konuşmasının devamında "Beykoz'da Riva Mahallesinde sıra sıra villalar yapılırken, Beykoz'un sözde Özel Orman Alanlarına peş, peşe projeler uygulanırken Beykozlu neden Özel! görünmez, görülmek istenmez ! Oraya olan ilçenin geneline neden uygulanmaz. Biz gelişigüzel, herkesin kafasına göre, şehir dokusuna uygun olmayan bir dönüşümü tabii ki istemeyiz ancak bunun da bir başlaması, risk alınıp hayata geçirilmesi de şart. İlçe Belediyesi bu konuda eziklik yaşamamalı, Riva'daki inşaatları gören Beykozlunun içinden nelerin geçtiğini bunu nasıl kelimelere döktüklerini çok iyi biliyoruz” diye konuşan Murat Arda Beykozlulara çifte standart uygulanmasına son verilmesini talep etti.

GEÇİCİ DÖNÜŞÜM EVLERİ YAPACAĞIZ

Beykoz'da dönüşüm yapılacaksa öncesinde Beykoz Belediyesinin eski köy statüsünden mahalle statüsüne geçildiğinde kendi mülküne geçen arazilerin bu dönüşüm süresince oturulacak ve sonrasına kaldırılabilecek şekilde "Dönüşüm evleri " şeklinde kullanılmasına imkan sağlayacaklarını söyleyen Murat Arda, " Nasıl ki Okullarımız depreme karşı güçlendirme işlemine, inşaatına tabi olurken Sultaniye'deki prefabrik geçici okul merkezinden eğitim vermeye devam ediyorsa biz de kentsel dönüşüm süresince ilçenin eski köy yeni mahalle statülü arazilerinde bunu bu şekilde uygulayacağız. Vatandaşlar kiralık yer bulamadığı için, değişik hatta en uzak ilçelere taşınmak zorunda da kalmayacak. Evleri yapılana değin elektrik, su ve doğalgazı kendi ödeyecekleri bu dönüşüm evlerinde kira vermeden yaşayabilecek." dedi.

Haber Merkezi

İshaklıspor'da zorlu Alibeyköy maçı için hazırlıklar başladı
Önceki İshaklıspor'da zorlu Alibeyköy maçı için hazırlıklar başladı
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza