Eğitim

Final, okul öncesi eğitime el attı

Final, okul öncesi eğitime el attı
2014.08.17 00:00
| | |
8032

Türkiye’de 35 yıllık dershane deneyimine sahip olan Final Okulları şimdide okul öncesi eğitime el attı.

Yaklaşık on yıl önce başlattığı okul çalışmalarına Kavacık’ta açtığı anaokulu ile devam eden Final, Tekke Mevkii’nde hizmete açtığı okul öncesi eğitim merkezi ile yaklaşık 100 öğrenciye hizmet vermeyi hedefliyor.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşer, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve bazı siyasi isimlerinde katıldığı açılış yaklaşık iki saat sürdü.

Kurdeleyi okul da eğitim alan öğrencilerle birlikte kesen Kaymakam Erdoğan, ‘İnşallah hayırlı olur’ dedi.

İbrahim Taşer: “Okullarımıza sahip çıkalım

Yapılan açılış töreninin ardından konuşan Final Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşer, 35 yıllık dershane deneyimlerini okul öncesi eğitimde de kazanmak istediklerinin altını çizerek şunları söyledi:

1980 yılında Anadolu’nun şirin bir ilçesinde 6 derslik, 7 öğretmen ve 17 öğrenciyle başlattığımız eğitim serüvenimizde 35. Yılımıza giriyoruz. Yaklaşık 10 yıldır ise okul eğitimi vermekteyiz. Zaman zaman yurtdışına çıktığımız oluyor. Orada şunları gözlemliyoruz. Okul öncesi eğitimi sağlam olan öğrenciler daha kişilikli, başarılı ve hitabeti daha kuvvetli oluyor. Bizde Türkiye’de Final okullarının deneyimli kadrosuyla bu okul öncesi eğitimi daha da kaliteli bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu anaokulu da mahallemizin okulu sonuçta sahip çıkmamız lazım. Bende Kavacık’ta ikamet ediyorum. Katıldığınız için siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Kazım Bozbay: “Okul öncesi eğitim önemini hissettirmeye başladı”

Taşer’in ardından kısa bir konuşma yapan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da açılışta yaptığı konuşmada, “bizler eğitim için doğmuş insanlarız, ömrümüz yettiğince eğitime destek vereceklerini kaydettiği konuşmasında, Beykoz çapında 30 tane okul öncesi eğitim veren anaokulumuz var. 31. sini bugün burada açıyoruz. İbrahim Bey’in de bahsettiği gibi artık ilkokul, ortaokul, lise ne kadar önemliyse okul öncesi eğitim de bir o kadar önemli olmaya başladı. Rabbim hayırlı etsin.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Erdoğan: Esas anaokulu evde anadan alınan eğitimdir!

Kokteyl ikramlarıyla devam eden açılış programının son konuşmasını ise Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan gerçekleştirdi. Gün geçtikçe okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu’ idrak etmeye başladıklarını söyleyen Erdoğan, şunları söyledi:

Yetişkin bir birey eğer zamanında okul öncesi eğitim almamışsa bana göre hayata % 50 eksik başlamıştır. Fakat buradan kastım illa ki bir anaokuluna gitmesi değil. Esas anaokulu evde anadan alınan eğitimdir. Osmanlı İmparatorluğu 623 yıl Dünya’ya hükmetmişse eğer bunun temel sebeplerinden bir tanesi de küçük yaşlardan itibaren başlayan eğitimdir. Biz devlet olarak bu tarz okulların artmasından yanayız. Geçenlerde İstanbul Valimiz Hüseyin Avni Mutlu Bey ile İstanbul Kaymakamları olarak bir toplantı gerçekleştirdik. Ana konumuz okul öncesi eğitime insanları teşvik etmek ve elimizde bulunan yerlere yenilerini eklemekti. O toplantının ardından da buranın açılması güzel oldu. Biz devlet olarak sorunun farkındayız ama yetişemiyoruz. Burada da özel sektör devreye giriyor. Sözü fazla uzatmadan hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Erdoğan, İbrahim Taşer’e kendi kaleme almış olduğu “Gıda Güvenliği” adlı kitabını imzaladı.

Programın sonunda ise Kaymakam Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşer ve Final Anaokulu Müdiresi Asiye Çoban ile birlikte açılışını yaptığı anaokulunu gezdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Final Dershaneleri, Final Anaokulu, Kavacık, Kazım Bozbay, Süleyman Erdoğan, İbrahim Taşer

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"