Erdal ÖZTÜRK
  • 20/11/2023 Son günceleme: 20/11/2023 22:29
  • 4.744

Bugünlerde hangi ortamlarda olursam olayım, bütün mevzuların başında aday kim olacak?

AK Parti ve CHP veya ittifaklar olursa adaylar kimler olabilir? Aslında bu doğal, bu tür soruların sorulması ve yanıtlar aranması. Bizde bu sorulardan nasibimizi oldukça fazla alıyoruz. İster istemez de yazılarımın rotası da adaylık sürecine yöneliyor.

Ben de filtresiz bir Beykoz yazısı yazayım.

Siz değerli okuyucularıma keyifli okumalar diliyorum.

Cumhur İttifakı yerelde devam edecek. MHP Beykoz'da aday göstermeyecek. Yine 3 meclis üyesi kontenjanı devam eder. Kadir Çakıroğlu, Hüseyin Öztürk (Çengeldere eski muhtarı) ve Bülent Gökdağ meclis üyesi olur.

AK Parti'nin belediye başkan adayı yine Murat Aydın olur. Murat Aydın'dan seker mi? Sanmıyorum. Sekerse Muhammed Hanefi Dilmaç olur. Dahası yok. Üçüncüsü yok.

Millet İttifakı Beykoz'da devam eder mi? Henüz tam olarak belli değil ama ihtimal dâhilinde.

CHP'de kurultay sonrası Kılıçdaroğlu endeksli adayların hepsi oyun dışı kaldı. Aday olma şansları sıfıra yanaştı. CHP'nin karar vericileri 2014 ve 2019’da aday yapmadıkları Alaattin Köseler'i şimdi neden aday göstersinler?

Şişli'den gelen bir Özçakmak var. Çalışıyor çalışıyor. Aldığı mesafe bir karışı bulmuyor. Bir de Muharrem Ergül ismini ısrarla gündemde tutmaya çalışan bir zümre var. Ergül’ü partisi belediye başkanıyken 2009’da aday göstermedi. Aradan 15 yıl geçti. CHP şimdi neden aday göstersin ki? Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'ü aday göstermeyi denemişti. Aldığı tepkiler kurultaya kadar uzandı. Beykoz'da da Abdullah Gül modeli sökmez, tutmaz. CHP örgütü buna müthiş tepki gösterir. Bu fırtınayı Ekrem İmamoğlu'na da ilettim. Sanırım iyi bir araştırma yapacaktır.

Engin Ruhi Özmen, CHP örgütü içinde sonsuz bir itibara sahipsin. Bunu heba eyleme.

Saygı duyduğum Yücel Akdemir, siz de sanıyorsunuz ki hemşerilerim ve Doğu Karadenizliler arkamda. Kapının önünde öyle, arkasında Muharrem Ergül.

Bir de Aydın Düzgün ismi geçiyor.

Malum CHP İl Kongresi ve kurultay sonrası güçlü figür konumunu yakaladı. Aday gösterilme ihtimalini zayıf görüyorum. Ama kimlerin olmaması yönünde çok etkili olacak. Aldığım bir bilgi daha var. CHP'de ilçe başkanlarının düşüncelerine önem verilecek. Bunu da bir kenara yazın. Beykoz'da CHP temayül yapar mı? O zaman ilçe başkanlarının düşünceleri çay sohbetinde kalır.

Yazarın Yazıları