Film için Beykoz'a geldi. Mozart'ı ihmal etmedi

  • 0
  • 14882
Film için Beykoz'a geldi. Mozart'ı ihmal etmedi
Film için Beykoz'a geldi. Mozart'ı ihmal etmedi
Film için Beykoz'a geldi. Mozart'ı ihmal etmedi
Film için Beykoz'a geldi. Mozart'ı ihmal etmedi

Cem Yılmaz, 'Beykozlu Mozart' olarak tanınan ve konservatuvara girmesi için destek verdiği Yunus Yazar'ı ziyaret etti.

Yunus Yazar'ı evinde ziyaret eden Cem Yılmaz Twitter hesabından, "Sevgili Yunus'u ziyaret ettik Özgen hocamızla. Yunus bu sene konservatuarlı oluyor kendisine başarılar diliyorum." şeklinde mesaj yayınladı.

Beykoz'un Ortaçeşme Mahallesinde bir gecekonduda yaşayan ve gününün çoğu vaktini kendisine hediye edilen piyanosunun başında geçiren Yunus Yazar, Güzel Sanatlar Lisesi'nden mezun olmasının rağmen iki kez üniversite sınavına girmiş fakat "100 puan" barajını geçemediği için konservatuvarların yetenek sınavlarına başvuramamıştı.

Beykoz'da ailesiyle birlikte yaşamına devam eden ve ünlü besteci Mozart ile aynı müzik kulağına sahip olan 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar'a Cem Yılmaz destek sözü vermiş ve Yunus'un İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na kabul edilmesini rica etmişti.

Metin Külünk etkin rol oynamıştı

AK Parti Milletvekili Metin Külünk'ünde evinde ziyaret ettiği sırada YÖK Başkanı Yekta Saraç ile telefonla görüştürdüğü Yunus Yazar, yaşadığı engelin kaldırılması ve üniversite kapılarının kendisine de açılması için destek veren herkese teşekkür etti.

Beykoz Deri Kundura Fabrikası'nda çekimleri devam eden yeni filmi "Arif V216 için Beykoz'a gelen Cem Yılmaz ziyarette, müzik öğretmeni Özgen Zeybek ile İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına kabul edilen Yunus'un üniversite yaşamı boyunca desteklenmesine yönelik neler yapılabileceğini konuştu.

Cem Yılmaz, görüşmeye yönelik yaptığı değerlendirmede, "Öğretmenimizle Yunus'un eğitim bursu ile ilgili planlamamızı yaptık. Neşeli ve müzikli, çok güzel dakikalar geçirdik. Çok mutlu oldum." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 

Beykoz idari erkanından şehitlik ziyaretleri
Önceki Beykoz idari erkanından şehitlik ziyaretleri
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz