Filistinli Muhammed Et- Tavil Beykoz’da

  • 18.01.2018 16:22
  • Güncelleme: 18.01.2018 16:23
  • Okunma: 11457 kez
  • Yorum: 0
Filistin direnişinin sembol isimlerinden, down sendromlu Muhammed Et Tavil (30) Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.
Filistinli Muhammed Et- Tavil Beykoz’da

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kendisini ziyarete gelen Muhammed et Tavil ve ailesini makamında ağırladı. 

Batı Şeria'nın El Halil kentinde 10 Aralık'ta İsrail askerlerinin ABD'nin Kudüs'ü İsrail'i başkenti olarak tanıma kararını protesto etmek için düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında gözaltına alınıp darp edilen Muhammed Et Tavil, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. 

Muhammed et Tavil’e ziyaretinde kendisini ülkeye getiren Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, annesi Vecihe Et Tavil, babası Hızır Et Tavil ve Spor İstanbul Bölge Şefi Osman Önerbay eşlik etti. 

Uluslararası Down Sendromu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, “Muhammed’i Türkiye’ye getirip, Cumhurbaşkanımıza teslim ederek İsrailllerin yaptığı zulmü, insanlık dışı hareketi duyurmak istedik. Cumhurbaşkanımız, Muhammed ile birlikte dünyaya ders verdi” dedi. 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yaptığı kısa değerlendirmede, “Allah halkımıza daha fazla cesaret ve yüreklilik nasip etsin. İnanıyorum ki Kudüs bir gün hür ve özgür olacak. Bu biraz zaman alacak. Dünya bile bunu anlamaya başladı. Dünya ilk defa Müslümanları bir yumruk olarak gördü. Muhammed gibi kardeşlerimiz de o mübarek beldeye sahip çıkıyor” ifadelerini kullandı.  

Filistinli Muhammed’e doğum günü sürprizi 

Ocak ayında 30 yaşına giren Muhammed’e doğum günü pastası kesildi. Başkan Çelikbilek kendisini tebrik ederek hayırlı uzun ömürler temenni etti.

Başkan Çelikbilek ile öz çekim gerçekleştiren Muhammed et Tavil, Türkiye’de ağırlanmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. 

Muhammed’in anne ve babası da kendilerini ağırlayan Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti. 

Ziyaretin sonunda Başkan Çelikbilek, Muhammed et Tavil’e doğum günü hediyesi olarak Türk bayrağı ve gömlek hediye ederken, anne ve babasına ise Çeşm-i Bülbül hediye etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz