Filistinli Belediye Başkanından Beykoz İHH’ya ziyaret

  • 28.10.2021 21:03
  • Güncelleme: 28.10.2021 21:16
  • Okunma: 5911 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayan Filistin’in Beyt Hanun Belediye Başkanı Iman A. Adwan, İHH’yı ziyaret etti.
Filistinli Belediye Başkanından Beykoz İHH’ya ziyaret

Ziyaret sırasında bir takım açıklamalarda bulunan İHH Beykoz Şube Başkanı Ekrem Tuncer, Beykoz Belediyesi ile Beyt Hanun’un imzaladığı kardeş şehir protokolünü hatırlatarak, “Beyt Hanun, Gazze şeridinde olan oradaki intifadanın tam ortasında kalmış bir ilçemiz. Orada gerçekten yaşanan sıkıntılar noktasında çok ciddi manada mağdur edilen 30 bin civarında halk var.” dedi.

Ramazan ayında İsrail’in Filistin’in başkenti Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılarda Beyt Hanun’un ciddi anlamda zarar gördüğünü ifade eden Şube Başkanı Tuncer, “Beyt Hanun’a biz de gidip yerinde destek ve yardımlarda bulunacağız. Başkan Adwan, İHH’nın Kudüs ve Filistin’e gösterdiği destekten dolayı bizleri ziyaret etti. İnce düşüncesinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ekrem Tuncer’in ardından bölgedeki son gelişmeleri toplantıdaki haziruna da aktarak Beyt Hanun Belediye Başkanı Iman A. Adwan, Beykoz Belediyesi ile imzaladıkları kardeş şehir protokolünün ardından psikolojik ve manevi destek aldıklarını ve Türkiye’yi ikinci ülkeleri gibi gördüklerini söyledi.

Adwan, “Biz vergi alamıyoruz. Bu nedenle mali durumumuz bu nedenle çok kötü. Bazı dönemlerde birkaç ay maaş ödeyemiyoruz. Sağ olsunlar Türk belediyeleri bizlere çok yardım ediyor. İsrail ambargoları ve yasakları nedeniyle biz 2008 yılından beri sınırdan araç geçiremiyoruz. Türk belediyelerinden başka destek veren yok. Özellikle 2014 sonrası yakıt, su ve elektrik yok denecek kadar az” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz