Fikir ürettiler, para kazandılar

  • 0
  • 8520
Fikir ürettiler, para kazandılar
Fikir ürettiler, para kazandılar
Fikir ürettiler, para kazandılar
Fikir ürettiler, para kazandılar

Beykoz Belediyesi’nin “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması birincisi yerel ürünlerin e-ticaret aracılığıyla pazarlanmasını amaçlayan “Beykozalışveriş.com” Projesi oldu.

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin gelişen kültür, turizm, eğitim,  sağlık ve spor vizyonuna ilçe sakinlerinin katılımını sağlamak amacıyla açtığı "Bir Fikrim Var” Proje Yarışması’na 111 ilçe sakini başvuruda bulundu.

Kurumsal Gelişim Projeleri, Çevre ve Alt Yapı Projeleri, Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler, Yapı İşleri Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri, AB ve Uluslararası İlişkiler, Basın-Yayın ve Tanıtım İşleri başlıklarında açılan yarışmaya katılan projeler jüri tarafından titiz bir değerlendirmeye alındı. 
 
Kent hizmetleri konusunda uygulanabilir fikir ve projeleri tespit etmek ve hayata geçirmeyi de amaçlayan yarışmada Sezai Emre ERKAN ‘ın “Beykozalışveriş.Com”  Projesi birinci olurken, Mehmet Yavrutürk’ün hazırladığı “Geriatri Merkezi ve İkinci Bahar Köyleri” Projesi ikinci Betül Dinçer’in hazırladığı Bisiklet Yolu Projesi ise üçüncü oldu. 
 
Beykoz Belediyesi tarafından birinci olan proje sahibine 10 bin TL, ikinci olan projenin sahibine 7 bin 500 TL, üçüncü olan eser sahibine ise 5 bin TL ödül verildi.
 
Yarışmada dereceye girenler için Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Jüri Üyelerinden Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu ve Prof. Dr. Faruk Şen ile belediye başkan yardımcıları,  proje sahipleri ve ilçe sakinleri katıldı.
 
 
İstanbul’da bir ilk  
 
Ödül törenindeki konuşmasında  “Bir Fikrim Var” Proje Yarışması’nın İstanbul’un ilçeleri arasında ilk kez Beykoz ilçesi tarafından düzenlendiğini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Bu proje yarışmasıyla  Beykoz’a duyarlı, ilçeye dair düşünce, fikir sahihi olan ilçe sakinlerimize kendilerini ifade etme imkanı vermiş olduk. Bu yarışmayı düzenlemeseydik onlara haksızlık yapmış olurduk. Her bir proje bizim için değerli ve kıymetli. Fakat içlerinde bazıların seçmemiz gerekiyordu. Bu işi de jürimiz en titiz şekilde yaptı. Projelere emek veren cesurca fikirlerini dile getiren tüm katılımcıları canı gönülden kutluyorum” dedi.
 
 
Sözlerinin devamında ilçeyi içinde yaşayan sakinleriyle birlikte güzelleştirmeyi amaçladıklarına değinen Yücel Çelikbilek Beykoz’a biri belediye binası arkasında 800 koltuk kapasiteli diğeri Rüzgarlıbahçe’de 600 koltuk kapasiteli olmak üzere 1400 koltuk kapasiteli 2 yeni kültür merkezi kazandıracaklarını müjdeledi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve belediye başkan yardımcıları tarafından ödül kazanan proje sahiplerine ödülleri verildi.
 
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ:
 
Sezai Emre ERKAN
 
Beykozalışveriş.com Projesi 
 
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ:
 
Mehmet YAVRUTÜRK
 
Geriatri Merkezi ve İkinci Bahar Köyleri Projesi
 
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ:
 
Betül DİNÇER
 
Bisiklet Yolu Projesi
 
MANSİYON ÖDÜLLERİ:
 
Oktay SEÇGİN:
 
Biz Okuyoruz Projesi 
 
Gökçen İRGİN:
 
Çocuklar Geleceğimiz Projesi
 
Emre Sefa APAYDIN:
 
Biogaz Üretim Tesisi Projesi
 
Betül ÖZTÜRK:
 
Permakültürün Entegrasyonu Projesi
 
Sema ÇINAR:
 
Beykoz Afet Yönetim Merkezi (BAYÖM) Projesi 
 
Haber Merkezi
Vatandaşın elinden 2B arazilerini alın
Önceki Vatandaşın elinden 2B arazilerini alın
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz