FETÖ’cü Avukat Ergül, Beykoz’da yakalandı

  • 0
  • 7293
FETÖ’cü Avukat Ergül, Beykoz’da yakalandı
FETÖ’cü Avukat Ergül, Beykoz’da yakalandı
FETÖ’cü Avukat Ergül, Beykoz’da yakalandı

MİT tırlarını durduran Adana eski Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun da avukatlığını da yapan Vural Ergül, Beykoz'da düzenlenen baskında yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında kalkışmayı destekleyen twitler atan, Ergenekon Davası'nın ve MİT tırlarını durduran Adana eski Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun da avukatı olan Vural Ergül gözaltına alındı. Ergül darbe girişimi sırasında "Yurtta Sulh Konseyi işbaşında" şeklinde sevinç dolu tweetler atmıştı. 

15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişimi sırasında kalkışmayı destekleyen "#YURTTASULHKONSEYİ işbaşında! :)))" ifadelerini içeren tweetleri ile darbe seviciliği yaptığı görülen Avukat Vural Ergül, tutuklandı.

Yakalama kararı vardı

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ'nün darbe girişimi sırasında darbeyi destekleyen twitlerinden dolayı hakkında yakalama kararı bulunan Ergül, polisin Beykoz'da bir adrese düzenlediği baskında yakalandı.

İşlemleri sürüyor

Ergül'ün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sürüyor. 

Ergül, 15 Temmuz gecesi şu tweetleri atmıştı:
 
- #YURTTASULHKONSEYİ nerede kaldın? Niye geç kaldın? :)))

- #YURTTASULHKONSEYİ işbaşında! :)))

- Bin yaşa #YURTTASULHKONSEYİ. Bu bir 27 Mayıs kopyası askeri darbedir! Teşekkürler TSK!

Genelkurmay'dan resmi açıklama: TSK ülke yönetimine tümüyle el koymuştur! Hayırlı olsun, Teşekkürler Genelkurmay... (Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Facetime görüşmesinin fotoğrafıyla) Recep sen bu hallere düşeceğini hiç düşünmedin mi?

Vural Ergül, Ergenekon Davası ile MİT tırlarını durduran Adana eski Jandarma Bölge Komutanı Hamza Celepoğlu'nun da avukatlığını yapmıştı.

Haber Merkezi

Beykoz Riva’da yangın çıktı, çok sayıda hayvan telef oldu
Önceki Beykoz Riva’da yangın çıktı, çok sayıda hayvan telef oldu
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz