Bölge

Fesleğin'in kokusu Beykoz'dan duyuldu

Fesleğin'in kokusu Beykoz'dan duyuldu
11.04.2015 22:13
| | |
21131

Foto galeri

Anadolu Yakası'nın en büyük 'iskele kiralama ve satış' markası Este Yapı'nın sahipleri, gıda sektörüne alıştı.

İstanbul'un en büyük otel ve toplu konut yapımına 'iskele güvenlik sistemi' kuran, kiralayan ya da satan Este Yapı’nın sahibi Cihan Bakan, 'I Love Pilav' markasının ardından şimdi de Fesleğen Restaurant ile damak tadına önem verenleri Ataşehir-Kayışdağı'nda ağırlamaya başladı. Anadolu Yakası'nın seçkin gazetecileriyle sabah kahvaltısında bir araya gelen İşletme Sahibi Cihan Bakan ve eşi Filiz Duman Bakan, Fesleğen Restaurant hakkında bilgi verdi. Aynı zamanda 'I Love Pilav' ile başarılı bir şekilde yemek sektöründe titiz çalışmalar yapan Filiz Duman Bakan, eşine Fesleğen'in başarısı konusunda çok güvendiğini kaydetti.

Cihan Bakan: “İlk hedefimiz ana caddeye inmek…”

Fesleğen'in sahibi Cihan Bakan ise mekânlarında 'dünya mutfağının seçkin örneklerini' sunduklarını anlatarak, "Genç Şefimiz Erdem Karagüllü'nün hazırladığı yemekler konusunda oldukça iddialıyız. Et konusunda titiz olduğumuz için bir kasap ile çalışmak yerine, biraz ileride bir kasap dükkânı açtık. Buradaki çevre iş dünyasını içinde barındırdığı için öğle saatlerinde biraz yoğun oluyor. Aynı şekilde hafta sonları da zengin kahvaltımız ve leziz et yemeklerimiz nedeniyle hem sabah hem de akşam saatlerinde yoğunluk yaşıyoruz. Hedefimiz ise burada müşteriye kendimizi kabul ettirerek, bir an önce aşağıdaki ana caddeye inmek ve orada açacağımız iddialı bir mekân ile damak tadına önem verenleri ağırlamaktır" şeklinde konuştu.

Dost Beykoz'un yanı sıra Anadolu Yakası'nda ve özellikle de Ataşehir çevresinde etkin olan gazeteleri ve temsilcilerini ağırlayan Fesleğen Restaurant, zengin bir sabah kahvaltısıyla ağırladığı konuklarına işletme hakkında bilgi verdi. Fesleğen'deki kahvaltılı toplantıya, Kadıköy Life Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Kadir Toprakkaya, İlk Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Arslan Ariç, Yıldız Medya Grubu Başkanı ve Flash Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Yıldız, Yeni Metropol Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Boydak, Güncel Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hamit Kurt, Bölgenin Sesi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Süleyman Hilmi Eren, Yerel Gazete İmtiyaz Sahibi Kenan Baylam, Vitrin Gazetesi İmtiyaz Sahibi Tahsin Kara, Yarın Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Baran Ariç, Yeni Söz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Müslüm İnan, İlçem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aytekin Yaşar, İstanbulum Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Bal, Tour Mag Turizm ve Magazin Gazetesi Baş Editörü Canan Toprakkaya ve Ataşehir'de Gündem Gazetesi Editörü Kadir İncesu katıldı. Dost Beykoz'u Haber Müdürü Ferdi Güngör temsil ederken, yerel gazeteciler uzun bir süre sonra yeniden bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu da yaşadı.

Mehmet Eryılmaz: “Burada yediğiniz eti başka yerde tadamazsınız!”

Anadolu yakasının gazete ve temsilcilerini yeni açtığı Fesleğen Restaurant'ta sabah kahvaltısında ağırlayan Cihan Bakan, sempatik ve güler yüzlü tavırlarıyla dikkat çekti. Fesleğen Restaurant İşletme Müdürü Mehmet Eryılmaz da samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette, gazetecilere bilgi verdi ve mekânı tanıttı. "Menüde en iddialı olduğumuz şey et yemeklerimiz. Bonfile ve çöp şiş etin en özel yerinden yapılır, köftemiz katkısız, şefimizin özel formülünü içeriyor. Fesleğenli tavuk dolma da spesiyallerimiz arasında. Hele birde beğendili hamburgerimiz var ki sormayın.  Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki: Burada yediğiniz eti başka yerde tadamazsınız. Sıcak salatamız ve çocukların bayıldığı 'çikolatalı volkano' da mutlaka tatmanız gerekenler arasında" sözleriyle Fesleğen Restaurant hakkında ayrıntılı bilgi veren Mehmet Eryılmaz, Filiz-Cihan Bakan çifti ve Şef Erdem Karagüllü'yle birlikte mutfakta objektiflere poz vermeyi de ihmal etmedi. Fesleğen'in sahibi Cihan Bakan ise kahvaltılın ardından gazetecilere 'tadımlık' olarak köfte ve çöp şiş ikram etti; et hakkında bilgi verdi. Etin son derece yumuşak olmasına dikkat ettiklerini anlatan Cihan Bakan, hem temizlik hem de kaliteyi koşulsuz olarak hedeflediklerinden dolayı bir adet kasap açtıklarını söyledi. En kısa zamanda ana caddeye ineceklerini vurgulayan Cihan Bakan, Dost Beykoz'un bir sorusu üzerine Beykoz'un da şubeleşmede ilk hedeflerinden birisi olacağını kaydetti.

Cihan Bakan'ın eşi Filiz Duman Bakan ise 'I Love Pilav' markasıyla Ataşehir Brandium AVM, Pendik, Ümraniye Meydan ve Kadıköy Rıhtım'da olmak üzere toplamda 4 Şubeleri'nin bulunduğunu söyledi ve ekledi:

Filiz Duman Bakan: “Beykoz’a da pilavı sevdireceğiz…”

"Şube açmaya devam edeceğiz ve yurt içinde geniş bir alana yayılmak için hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz. Son derece ilginç projelerimiz var. Eğer düşündüklerimizi hayata geçirebilirsek, yurt dışına bile açılabileceğiz. Beykoz'u çok seviyoruz ve orada da bir Şube açabilmek için heyecanlı bir şekilde çalışıyoruz. Beykozlu pilavseverleri 'I Love Pilav' ile tanıştırmayı ve pilav sevmeyenlere de pilavı sevdirmeyi hedefliyoruz. Umarım bu yıl içerisinde Beykoz için ciddi bir adım atabileceğiz."

‘Elektronik Adres: www.feslegenrestaurant.com’

Dış görünümü itibariyle etkileyici bir konsepte hizmet veren Fesleğen Restaurant, iç mekân çalışmasındaki başarısıyla da dikkat çekiyor. Mutfağın mekân içinde ve müşterilerin görebileceği şekilde dizayn edildiği Fesleğen Restaurant, adını ise yemeklere 'hoş koku' ve 'farklı bir lezzet' katan fesleğen bitkisinden alıyor. Sabah saat 07.00 itibariyle müşterilerine kapılarını açan Fesleğen Restaurant, akşam saat 22.30'a kadar damak tadına önem verenlere hizmet veriyor. Elektronik adresi 'www.feslegenrestaurant.com' olan Fesleğen Restaurant'ın adres ve telefon bilgileri ise şu şekilde kayıtlara geçiyor:

Adres: Kayışdağı Caddesi Metal İş Merkezi N0.37/B Ataşehir.

Telefon: 0216 575 65 95 - 0216 575 53 00

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ataşehir, Kayışdağı, Fesleğen Restaurant, Filiz Duman Bakan, Cihan Bakan, Kahvaltı, Yemek, Este Yapı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"