Sağlık

Ferah Bebek için umut Almanya’da

Ferah Bebek için umut Almanya’da
11.01.2016 18:34
| | |
7155

Türkiye'nin ilk olarak Dost Beykoz'dan duyduğu ve Beykozlu bir Hemşire Annenin 18 aylık kızı olan Ferah Bebek için aranan ilik bulundu gibi...

Türkiye'nin ilk olarak Dost Beykoz'dan duyduğu ve Beykozlu bir Hemşire Annenin 18 aylık kızı olan Ferah Bebek için aranan ilik bulundu gibi... Ferah Bebek'in Hekimi Doç. Dr. Müge Gökçe, Almanya'da ortaya çıkan ve Ferah Bebeğin iliğiyle 10'da 10 uyumluluk göstermese de test edilip iliğin Türkiye'ye getirilmesi için gerekli başvuruları yaptığı öğrenildi. Öte yandan Ferah Bebeğin hastalığı olan Akut Miyeloid Lösemi (AML)-M5 için 10'da 10 uyumlu bir ilik bulunması için ülke çapında gerçekleştirilen kampanyanın sürdüğü haber verildi.

Beykozlu bir Hemşire Annenin çocuğu olan Ferah Bebek, ülke gündeminin en önemli maddelerinden birisi haline geldi. Dost Beykoz'un haberleştirdiği ve henüz 18 aylık olan Ferah Bebek için ulusal yayın yapan televizyonlar ve gazeteler de aracılık yaptı ve ülkede adeta bir seferberlik başlatıldı. Şimdiye kadar istenilen iliğe ulaşılamazken, bir sevindirici haber bugün Almanya'dan geldi.

‘Almanya’daki test başarılı olursa, donör Türkiye’ye davet edilecek’

Büyük bir olasılıkla Almanya'da yaşayan bir gurbetçiye ait olduğu sanılan ancak donörün kendi kimliğini de açıklamak zorunda olmadığı süreçte, Ferah Bebek için 10'da 10 uyumluluk göstermese de ilik testten geçirilecek. Önce Ferah Bebek'ten alınan kan örneği Almanya'ya götürülecek ve orada test edilecek; uygun bulunması durumunda ise kişi Almanya'dan Türkiye'ye gelerek ilik bağışında bulunabilecek.

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Ferah Bebek, Almanya, Donör, İlik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"