Ferah Bebek için haydi Beykoz elele

  • 1
  • 30799

Lösemili Ferah Bebek için Beykoz ayağa kalktı, uygun ilik için seferberlik başlattı.

Lösemili Ferah Bebek için Beykoz ayağa kalktı, uygun ilik için seferberlik başlattı.

Daha önce Dost Beykoz'un "Beykozlu Hemşire Anne, ilik arıyor" başlığıyla duyurduğu ve ulusal medyanın da büyük ilgi gösterdiği haberin sonrasında, ilçede Kızılay ve TÜRKÖK önemli bir çalışma başlattı. Buna göre, 8 Ocak (yarın) ve 9 Ocak 2016 tarihlerinde Beykoz Meydanı'nda ve 13 Ocak 2016 tarihinde de Beykoz Belediyesi Kavacık Ek Hizmet Binası'nda 11.00 ila 18.00 saatleri arasında Ferah Bebek için uygun ilik aranacak.

Yaşları 18 ila 50 arasında olan Beykozlular, bu tarihlerde Beykoz Meydanı'na ve Kavacık Ek Hizmet Binası'na gelerek 'donör' olabilecek. Eğer uygun ilik Beykozlular arasından çıkarsa, henüz 18 aylık olan Ferah Bebek kurtulacak. Beykozlu olan ve ilçede Hemşire olarak görev yapan annesi ise evlâdının kurtulmasının mutluluğunu yaşayacak ve onun mutluluğuna da Beykozlular ortak olacak.

Neden Donör Olmalıyız?

Çünkü paylaşmak güzeldir. Hele bir de o paylaşım hayat kurtarıyorsa ve ışık oluyorsa hastane odalarına sıkışmış umutlara... İşte o an, en güzel andır.

Lösemi hastalığında öncelikle kemoterapi yani ilaç tedavisiyle iyileşme sağlanır. Ancak hastalık tekrar ettiğinde, son çare kemik iliği naklidir. Tedaviye yanıt vermeyen lösemi, lenfoma ve bazı kanser hastalarına, doğuştan veya edinsel bazı kan hastalıklarına (Akdeniz Anemisi gibi...) ve omurilik felçlilerine kemik iliği nakli yapılabilir.

Kimler Donör olabilir?

18-50 yaş arasında olan, belirli bir hastalığı bulunmayan (kan, kalp, solunum, ruhsal rahatsızlıklar gibi) ve kendisine yabancı organ veya doku nakli yapılmamış tüm bireyler donör adayı olabilir.

Haber Merkezi

Atatürk Ortaokulu tek golle
Önceki Atatürk Ortaokulu tek golle
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (1 Yorum)

baki taşdemir (9 yıl önce)

ankaradan yardım etmeye çalışıcam

Yorum Yaz