Femina

  • 19.01.2019 15:45
  • Okunma: 10567 kez

Geçenlerde tv programı sunucusu olan arkadaşımız Çağlar CİLARA, kadın haklarını savunma konusunda oldukça ünlü bir avukat olan Feyza ALTUN’ u programına konuk etti. Çağlar bey yaptığı canlı yayın programlarına her fikirden her görüşten kişileri davet eder. Solcuyu da muhafazakârı da Veganı da konuk olarak almıştır. Beni de “felsefe ve din” konularını tartışmak üzere canlı yayın programına konuk etmişti. Oldukça keyifli bir programdı.

Akit gazetesi geçen hafta Feyza hanımın programa konuk olmasıyla ilgili şöyle bir haber yaptı; Çağlar CİLARA' dan TV5'e gol! İslam ve aile düşmanı feminist avukatı davet ettiler. Kısa bir süre önce TV5'te program sunmaya başlayan Çağlar CİLARA, İslam karşıtlığı, aile ve erkek düşmanlığıyla sosyal medyada boy gösteren Feyza ALTUN isimli feminist bir avukatı konuk ederek kanalı zor durumda bıraktı. 

Akit Gazetesi’nde çok değerli köşe yazarı ağabeylerimiz var. Onlara sonsuz saygım var. Fakat habercilik bu mudur?  

İftira; İslam karşıtlığı: Avukat Feyza hanımı uzun süredir takip ediyorum. Sosyal medya paylaşımlarından ötürü oluşan kanaatim, her inanca her görüşe saygılı bir avukattır. 

Komedi; erkek düşmanlığı diye etiketlemek oldukça güldürücüdür. Bir erkek evlat annesi olan kadın erkek düşmanı olamaz. Eğer Akit gibi bir gazete Feminizmi erkek düşmanlığı diye tanımlıyorsa o zaman vay halimize. 

Feminizm nedir? Feminizm, kökeni Latinceden gelen Femina kelimesinden türemiştir.  Femina, Latince' de "kadın" demektir. Feminizm erkek düşmanlığı değildir. Feminist erkekler diye ciddi bir gerçek vardır. Feminizm erkek bireye karşıt değildir. Başta kadın olmak üzere çocuk ve erkeği de ezen ataerkil yapıya karşıttır.  

Feminizm, Maçlarda ponpon kızlar çıktığında neden erkeklerin “başarılı ve ana karakter”   olarak algılanırken kadının ise “güzel ama kenara çekilen” olduğunu sorgulamaktır. 

Feminizm, namusu kadına ve cinselliğe yükleyen kafayı sorgulamak ve reddetmektir. 

Feminizm, kadının başörtüsüne de mini eteğine de karıştırmamaktır. 

Feminizm, bir okul müdürünün erkekler tahrik olur diye kadın öğretmenlere topuklu ayakkabıyı yasaklamasını eleştirmektir. 

Feminizm, kadına “kadın” diyebilmektir. 

Feminizm aile karşıtı ve düzeni bozan bir sistem değildir. Aksine aile içinde şiddete karşı olup kadının aile kurumundaki aşırı baskı ve yükünü azaltıp eşiyle paylaşması gerektiğini savunur. 

Beyler; ev işlerinde eşinize yardım etmeyin, siz de o evin bir parçası olduğunuz için siz de işi yapın. Çocuk bakımında eşinize yardım etmeyin o çocuk sizin de çocuğunuz olduğu için çocuğunuza siz de bakın. Çamaşır makinesindeki çamaşırlar sizin ve çocuklarınızın olduğu için makineyi siz de çalıştırın ama yardım etmeyin işinizi yapın. Siz de o evin bir parçasısınız.  

Feminizm işte budur. O zaman hanginiz feminist değilsiniz söyleyin. 

Keşke kadının hakları korunmak zorunda olmasa. Feminizme ihtiyaç olmasa. Kadın, özgürlüğüne her daim sahip olabilse. 

Feminist eşittir erkek düşmanıdır. Solcuysa dinsizdir. Ateist ise anarşisttir. Neyse nedir. Toplum olarak kıralım şu bilinçsiz önyargılarımızı. 

Çirkinlik diye bir şey varsa o da gözlerindeki önyargılı ölçeklerdir. ( Halil CİBRAN) 

Anahtar Kelimeler: Büşra Şen, Femina

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları