Eğitim

Fatin Hoca İlköğretim de yeni dönem

Fatin Hoca İlköğretim de yeni dönem
2014.07.17 00:00
| | |
15504

İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Merkezi (İPK) tarafından deprem güçlendirme çalışmaları tamamlanan Fatin Hoca İlköğretim Okulu yeni yüzüyle hizmete açıldı.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Metin Torun, Gümüssuyu Muhtarı Ahmet Soylu, Gümüşsuyu Vakfı Başkanı Dursun Ali Okuyan, BEDES Başkanı Gülay Demirel, okul yöneticileri ve öğrenci velilerinin de hazır bulunduğu açılışta konuşan Okul Müdürü Dinçer Yeloğlu,  okulun yeni görünümden mutluluk duyduğunu ve destekleyen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Okulda yapılan yeniliklerle ilgili de bilgi veren Müdür Yeroğlu, Fatinhoca İlköğretim Okulu’nun Beykoz’un en güzel okullarından bir olduğunu belirtti.

Fatin Hoca’da akıllı tahta dönemi

Programda konuşan 8 sınıf öğrencilerinden Elif Perçin’de, “Ben ana sınıfından beri bu okuldaydım ve birçok eksiğimiz vardı. Ama şimdi çok güzel bir okulda okumaktan mutluluk duyuyorum. Eskiden Kara tahtalar vardı, şimdi onların yerine derslerimize birçok konuda faydalı olan akıllı tahtalar var” ifadelerini kullandı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Nazmi Yekrek ise, “eğitime yönelik yapılan yatırımlara vurgu yaparak, “ben her zaman yatırımı eğitime yapmak istemişimdir. Çünkü çocuklarımızın temiz ve sağlıklı yerlerde öğrenimlerini görebilmesi çok önemlidir” şeklinde konuştu. Yekrek, “bize önder olan değerli Kaymakamımıza teşekkür ederim” dedi.

Öğretmenlik hayatına Fatinhoca’da başladığını ifade eden Beykoz Beldiye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan da, Öğretmenlik mesleğine başladığı yerin Fatinhoca İlköğretim Okulu olduğunu kaydederek, “çok duygulandım… Çocuklarımızın böyle güzel bir yerde okumaları onlar acısından çok önemli” ifadelerini kullandı.

Beykoz’u güzelleştiriyoruz

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz’u değiştirmek güzelleştirmek için eğitime önem verilmesi gerektiğini belirttiği konuşmasında, 10 yıllık plan yaptıklarını, Beykoz’da bütün okullarda gerçekleştirilecek olan güçlendirme çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Ergün, 17 ay içerisinde kanunun istediği gibi binaların yapılacağını belirtti.

Okul Aile Birliği’nin yenilikleri

Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Kesici ise, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da, Fatin Hoca İlköğretim Okulu deprem güçlendirme çalışmasının, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi Proje Koordinasyon Merkezi tarafından yapıldığını, yapılan diğer yeniliklerin Okul Aile Birliği’nin girişimleri sonucu okula kazandırıldığını belirtti.

Yaşar Kesici, Fatin Hoca İlköğretim Okulu’nda yeni dönemle birlikte, akıllı tahta uygulamasına başladıklarını, bunun yanında, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’in katkılarıyla okula fen laboratuarı yapıldığını söyledi.

Katkıları nedeniyle Kaymakam Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve BEDES Başkanı Gülay Demirel’e teşekkür eden Kesici, akıllı tahta, fen laboratuarı, Atatürk büstü, Atatürk köşesi ve toplantı salonunun Fatin Hoca İlköğretim Okulu’na kazandırılan yenilikler olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aydın Ergün, Yaşar Kesici, Fatin Hoca

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"