Fatih Belediyesi Meclis üyesi Beykoz'da genel müdür oldu

  • Güncelleme: 02.06.2020 12:31
  • Okunma: 13982 kez
  • Yorum: 6
Beykoz'da Belediye Başkanı seçildikten sonra bütün kadrosunu Zeytinburnu ve farklı ilçelerden oluşturan Murat Aydın son atamasıyla akıl durdurdu.
Fatih Belediyesi Meclis üyesi Beykoz'da genel müdür oldu

Murat Aydın, daha önce Zeytinburnu'nda 19 yıl imardan sorumlu başkan yardımcısı olan ve son yerel seçimlerde Fatih Belediyesi Meclis üyesi seçilen Mehmet Zafer Alsaç'ı Beykoz Belediyesi iştiraki olan Beyyap AŞ'ye genel müdür yaptı.

Murat Aydın'ın 19 yıl başkan yardımcılığını yaptıktan sonra son yerel seçimlerde Fatih Belediyesi meclis üyesi seçilen ve hali hazırda Fatih Belediyesi Meclis üyesi olan Mehmet Zafer Alsaç'ın Beykoz Belediyesi iştiraki Beyyap AŞ'ye genel müdür olarak atanması Beykoz'da büyük tepkiye neden oldu.

AK Parti Beykoz Teşkilatları da duruma tepki gösterirken, Murat Aydın'ın, Mehmet Zafer Alsaç'ı, 'özel bir projenin başına getiriyorum' diyerek, AK Parti teşkilatlarını ikna etmeye çalıştığı bilgisine ulaşılırken, Alsaç'ın görevine resmen başladığı kaydedildi.

Murat Aydın'ın bu atamayı uzun yıllar yanında görev yapan Mehmet Zafer Alsaç'a maaş verebilmek için gereçekleştriği yorumları yapılırken, Alsaç'ın 15 Nisan 2020 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar gereği atamasının yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Yedi ay 15 gün hapis cezası almıştı

Mehmet Zafer Alsaç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuya açık bir toplantıda İstanbul'un siluetini bozdu dediği Zeytınburnu'ndaki 16/9 gökdelenlerinin kulelerin mimarı olarak bilinirken, yapılan yargılama sonucu Alsaç, 7 ay 15 gün hapis cezası almış ve hapis cezası paraya dönüştürülmüştü.

Silahlı saldırıya uğramıştı

Mehmet Zafer Alsaç, yine Zeytinburnu Belediye Başkan yardımcısı olduğu sırada bir vatandaşın kıraathanesini mühürlediği için silahlı saldırıya uğramış, kendisine doğrultulan silahın tutukluk yapması sonucu olaydan yara almadan kurtulmuştu.

AK Parti içinde tartışma

Beykoz'un bütün yöneticilerini daha önce Zeytinburnu'nda birlikte çalıştığı kadrolardan oluşturan Murat Aydın'ın tepkilerin odağında olduğu bir sırada Beykoz Belediyesi'nin iştiraki Beyyap AŞ'ye Fatih Belediyesi Meclis üyesini genel müdür olarak ataması AK Parti teşkilatlarında ve meclis üyeleri arasında tepkilere yol açarken, yapılan atamaya ilişkin nasıl bir açıklama yapılacağı merak konusu oldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

Zafer Alkaç-Murat Karanlık (9 ay önce)

Aynaya nasıl bakabiliyor bu adamlar yada gece nasıl uyku girebiliyor gözlerine bu kadar ah alınca. Gerçekten düşündemeden edemiyorum.

MURAT (9 ay önce)

Daha seçimlere var balık gibi unuturuz Beykozlu olarak

murat (10 ay önce)

Zeytinburnunu talan ettiler şimdi sıra beykozda

Bir Beykozlu (10 ay önce)

Bravo murat BAŞKAN! Beykozlu bunuda gördü ya Helal Olsun Sana!!!!!!

Hüseyin şen (10 ay önce)

Zafer kardeşimi tebrik ederim. Tebrikten sonra İkaz etmeden geçemiyeceğim.Beykoz doğası ve tarihi eserleri ile bize ceddimizden torunlarımıza emanettir.Zeytinburnu'nda bilinçli veya bilinçsiz yaptıkları,düştükleri imar FECEAATİNE orada da düşer kendisini oraya atayanın emir kulu gibi davranırsa imar tarihindeki yerini ne olacağını iyi düşünmesidir.Neyi ve neleri anlatmak istediğimi konunun muhatapları farkındalar.Bir fotograf oluşması için,okuyuculara birkaç gün önce açılışı yapılan Yassı adadan örnek vereyim. Orada Yapılanın tarihe ve mimariye saygı değil resmen cehalet ve gösteriş koktuğudur.Duruşmaların yapıldığı salon orijinal hali ile muhafaza edilmemiş gördüğüm kadarı ile. Adını ne koyarsan koy ne kadar işlevli yaparsan yap. Hiç biri oradaki orijinal mekanındaki iki sandalye ve bir kürsünün ifade ettiği kadar anlam ifade etmez. Duygusuz,geçmişle,yaşanmışlar ile bağsız yapılan bu binalar mimari ve kültürel hiç bir değeri olmayacak sadece manevi değeri olmayan turistik obje olarak kalacaklardır.... Umarım 5 yıl belki on yıl ortaya Zeytinburnu,Yassıada daki gibi Düne,tarihe,kültüre rant ve şov için ''İHANET'' çıkmaz.

falan filan (10 ay önce)

beykozun iyi günleri... ne haberi yaparsan yap çokda umrunda başkanın ak parti seçmeni seçim zamanı lazım seçimden sonra "lutfullah başkanlarımız" var

Yorum Yaz