Siyaset

Fas'ta Beykoz rüzgarı esiyor

Fas'ta Beykoz rüzgarı esiyor
25.03.2016 13:52
| | |
4647

Beykoz Belediye Meclisi Üyeleri, Kaymakam Ahmet Katırcı'nın da bulunduğu bir heyetle Fas'a gitti

Beykoz Belediye Meclisi Üyeleri, Kaymakam Ahmet Katırcı'nın da bulunduğu bir heyetle Fas'a gitti

Geçtiğimiz Şubat ayında Dost Beykoz'un "Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Fas'a gidecek" başlığıyla duyurduğu gezi başladı. Resmi ziyaretler dolayısıyla Fas'a hareket eden Beykoz heyetinin içerisinde Kaymakam Ahmet Katırcı da yer alırken, Türkiye'den kalkan uçağın Fas'a vardığı anlaşıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın yanı sıra Meclis Üyeleri Okan Uzun ve Engin Yıldız da sosyal medya hesabından Fas'taki ilk izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaştı. Beykozlular, şu an Fas'ın en büyük kenti olan ve uluslararası değerlendirmelerde dönemin modern mimari başkenti diye adlandırılan Kazablanka'da bulunuyorlar. Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu'nun da yer aldığı heyetin, Pazartesi akşamı yurda dönmesi bekleniyor.

Resmi ziyaret dolayısıyla yurtdışı gezisinde Fas'a gidecek olan Beykoz Belediyesi heyeti, Kazablanka'ya ulaştı. Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'ndan uçağa binen Beykozlular, Meclis Üyeleri'nden Yılmaz Işık'ın cep telefonundan çektiği fotoğrafla duygularını paylaştılar. Meclis Üyelerinden Hakkı Emanet, Aydın Habil, Süleyman Kılıç, Cavit Gül, Kerem Ersin, Okan Uzun, Engin Yıldız ve Tuncer Dede fotoğrafta aynı kare içerisinde yer aldılar. Başkent Rabat'ın yaklaşık 100 kilometre  güneybatısında yer alan Kazablanka kentine gelen Beykoz heyeti, burada ilk olarak II. Hasan Cami'ni ziyaret etti. Sosyal medya hesabından da Cami'yle birlikte çekindikleri fotoğrafları paylaşan Beykozlular, 210 metrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun minareli Camisine hayranlıklarını gizleyemedi.

'Müslüman olmayan 12 Euro ücret ödüyor'

Beykozluların Kasablanka'dayken ziyaret ettikleri II: Hasan Cami, Fransız Mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanmış... Aynı anda içeride 25 bin ve avlusunda ise 80 bin kişinin namaz kılabildiği II. Hasan Cami, tam 13 yılda tamamlanabilmiş ve inşaatında 3 binden fazla işçi çalışmış. Yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği II. Hasan Cami'ne ise yalnızca Müslümanların ücretsiz olarak girdikleri biliniyor. Müslüman olmayan turistlerin ziyaretinde ise kişi başı 12 Euro (yaklaşık 40 lira) para alınıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Fas, Meclis Üyeleri, Kaymakam;, Ziyaret, Kazablanka, Ahmet Katırcı, Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"