Kültür

Faruk Durul’un İlahi Albümü Çıktı

Faruk Durul’un İlahi Albümü Çıktı
2014.08.02 00:00
| | |
4987

Birbirinden anlamlı ve güzel sözleri olan şiirlerini yine kendisi besteleyen Faruk Durul “Ecel” isimli albümünü Mar Ajans etiketiyle çıkardı.

Albümde sözleri ve bestesi yine kendisine ait olan on iki eseri seslendiren Faruk Durul “Daha önce bazı arkadaşlara bestelerimizi vermiştik, gelen olumlu tepkiler sonrası bestelerimi kendim seslendirmeye karar verdim, oluşan ilgiden çok memnunuz” dedi.

Özelikle son dönemde yaşayan olayları üzüntüyle takip ettiğini ifade eden Faruk Durul albümün adı olan Ecel isimli ilahisinin sözlerini herkesin dikkatle dinlemesi gerektiğini söyledi. Ecel isimli ilahinin sözleri şöyle; “ Dünyaya açılan gafletten kapılar, Bir nefes eğlenceyle kararan yuvalar, Nefis şehvet insan oyalar, Bu uyku elbet bir gün bitecek.”

Yine dikkat çekici eserlerden olan Dön Mevlaya isimli eserin sözleri ise şöyle başlıyor; “Vakit çok geçmeden, gözünün ışığı sönmeden, dizlerine sızı inmeden, gel kardeşim dön Mevlaya”

ÇARESİZ ÇIRPINIŞLAR’A KLİP

İddialı sözleri ve popüler alt yapılarıyla dikkat çeken albümün parçaları şimdiden internette tıklanma rekorlarına kırmaya başladı. Albümün ilk klibini “Çaresiz Çırpınışlar” adlı eserine çeken Faruk Durul bundan sonraki klip çalışmasının gelen istekler üzerine “Ecel” parçasına olacağını söyledi.

KLİP & MÜZİK YÖNETMENİ: ANAFARTA

Albümün müzik yönetmenliğini Yönetmen ve Yazar Mehmet Ali Anafarta yaptı. Anafarta; “30 yaşından sonra müzikle tanıştım ama heyecan bizi bu noktaya kadar ulaştırdı. Bu albümdeki eserlerin sözleri günümüz şarkılarıyla asla kıyaslanmamalıdır. Bu albümdeki eserleri dinlerken insanların zihinlerini daha açık tutmalarını tavsiye ederim, çok keyif alacaklarına eminim” dedi.

Önümüzdeki klip çalışmalarında da Faruk Durul’la birlikte çalışacak olan Anafarta çekilen klibin televizyon kanallarında yayınlanacağının müjdesini de verdi.

ARANJÖR ÖMER KOCA

Albümdeki eserlerin aranjörlüğünü Karadeniz müziğindeki başarısını ulusala taşıyan Aranjör Ömer Koca’nın imzası var. Ömer Koca ilk kez böyle bir albümde aranjörlük yaptığını söylerken özellikle albümün her aşamasında ruhunun aydınlandığını hissettiğini ifade ederek “Çok emek verdik, karşılığını alacağımızdan endişemiz yoktur” dedi.

FARUK DURUL SAHNEDE

Faruk Durul yıllarca sahnelerde kendi eserlerini seslendirmenin verdiği pozitif referansla, albüm sonrası konser organizasyonlarının daha iyi geçeceğine inanıyor. Belediye organizasyonları, halka açık konserler ve özel gecelerde bundan sonra Faruk Durul adını daha çok duyacağız.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İlahi, Mehmet Ali Anafarta, Faruk Durul

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"