Güncel

Ezgi Hayta BULUNDU!

Ezgi Hayta BULUNDU!
14.04.2015 19:12
| | |
9417

Dost Beykoz'un tahminlerinden yola çıkan Polis, Engin Aydın isimli şahsa ulaştı ve evindeki aramada kayıp kız bulundu.

Öğle saatlerinde Dost Beykoz'un haber yaptığı ve Ümraniye Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Lisesi 9-G öğrencisi Ezgi Hayta bulundu ve ailesine teslim edildi. Dost Beykoz'un araştırmaları sonucu 11 Nisan 2015'te Engin Aydın ile görüşmeye başladığı anlaşılan Ezgi Hayta, polisin bu yöndeki araştırmaları sonucu tespit edildi. Başlangıçta reddetse de Engin Aydın'ın evinde yapılan araştırmada Ezgi Hayta'ya rastlanırken, emniyet güçleri kızı ailesine teslim etti. Acılı anne Adalet Hayta, emniyet güçlerine teşekkür ederken, "Allah hepsinden razı olsun" şeklinde konuştu.

Öte yandan Engin Aydın isimli kişinin evinde yapılan aramada kızın bulunması ve Engin adlı kişinin ailesinin de bu sırada evde olması şaşkınlık yarattı. Ezgi Hayta'nın annesi Adalet Hayta ve babası Ramazan Hayta, ‘18 yaşından küçük bir kızın ailesine haber vermeden evlerinde tuttukları’ dolayısıyla sorumlu tuttukları Engin Aydın ve ailesi hakkında dava açacaklarını söyledi. Dost Beykoz'a özel açıklama yapan anne Adalet Hayta, Dost Beykoz'a da hassasiyeti ve haberi dolayısıyla teşekkür ederken, "Ben kızıma hep arkadaş gibi yaklaştım. Bundan sonra da hem babası hem ben kızımız Ezgi Hayta ile daha çok ilgileneceğiz. Konu henüz çok sıcak olduğu için bu konu üzerinde bir şey konuşmadık. Şimdilik yalnızca bulunmuş olmasının sevincini yaşamak istiyoruz. En kısa sürede konuyla ilgili ayrıntıları öğrenerek, aile olarak harekete geçeceğiz. Dost Beykoz'a da hassasiyeti dolayısıyla teşekkür ederiz" dedi.

Kızları Ezgi Hayta'nın bulunmasının ardından Anadoluhisarı'nda yaşayan ve bir okulda temizlik işleri yapan anne Adalet Hayta ile Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda çalışan baba Ramazan Hayta, çok sevindi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Defterdar Mehmet Bey İlköğretim Okulu, Ezgi Hayta, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ümraniye, Engin Aydın, Adalet Hayta, Ramazan Hayta, Polis

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"