Ey Millet!

  • 2014.07.20 00:00
  • Okunma: 12181 kez

Kader GÜR


Beykoz’la ilgili bir yazı yazacağım… Neresinden başlayacağım… Beykoz’da sorun çok… Beykoz’da istikrarsız, riyakâr insan sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Dolayısıyla bir kaç konuyu aynı anda irdelemek gerekiyor. Ben her zaman gerçekçi oldum, bu yazımı ve bundan sonraki yazılarımda da aynı anlayışımı muhafaza edeceğim.

Beykoz değişiyor beyler. Artık bunu herkes kabul etsin… Beykoz halkı kendi kendini mağdur etmiştir. Çünkü yöneticilerine güvenmiştir. Hep televizyondan gördükleriyle değerlendirme yaparak hareket etmeyi tercih etmiştir.
 
Ben Beykoz halkına soruyorum… Şu anda Beykoz’u yönetenlerin kimler olduklarını biliyor musunuz? Adem Sefer’i tanır mısınız, CHP’nin 1 Nisan’da yapılan kongresi’nde neler yaşandığını takip ettiniz mi? Hızır Yılmaz kimdir? Neden ilçe Başkanı olmak için büyük bir mücadele etti. 29 Mart Seçimleri’nde meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri seçtiniz, bunlar ne iş yaparlar kimdirler bilir misiniz?
 
2004 – 2009 yılları arasında Beykoz’da kaç tane kaçak inşaat yapıldığını… Ve bu kaçak inşaatlardan kimlerin neler kazandığını, bu inşaatları yapanların kimler olduğunu bilir misiniz? Bilmezseniz o zaman kendi kendinizi mağdur ediyorsunuz. Her şeyi basından takip ediyorsunuz? Şunu unutmayın ki sizden yana olan basında mağdur, çünkü ona da sahip çıkmıyorsunuz.
 
Öyle oldu, böyle oldu… 2B Yasası çıktı… Bundan sonra hiç bir şey değişmez. Sonuçta yasayı iktidar partisi çıkardı, iktidar partisinin Beykoz’da ki temsilcilerinin bu yasaya muhalefet etmesi beklenemez tabi ki… Eğer muhalefet etselerdi, buda ayrıca Beykoz halkını kandırmak olurdu.
 
Bu yasadan dolayı AK Parti’nin oy kaybedeceğini falan düşünmeyin… Beykoz’da 150 bin seçmen var... Bunun 50 bini bu yasadan yararlanıyor. Bunun üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çıkıp da, “burada 72 milyonun hakkı var, ben bu 72 milyonun hakkını kimseye yedirmem” dediği anda AK Parti’nin oyları artar bile emin olun. Yani buda gösteriyor ki, AK Parti’nin tek dinamiği Recep Tayyip Erdoğan’dır, gerisi lafı güzaf…
 
Ne il başkanı, ne ilçe başkanı ne de meclis üyeleri… Geç bunları geç… Herkes Recep Tayyip Erdoğan’a bakıyor… Gerisinin kim olduğuyla ilgilenilmiyor bile. Zaten gerisi de kendileriyle ilgilenilmediğini bildiği için sadece menfaat peşinde koşuyor…
 
Mesut Türkeri’nin Beykoz İlçe Yönetiminde ne iş yaptığı İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun çok mu umurunda? Çok mu umurunda Mesut Türkeri’nin vergi kaçakçısı olduğu, savcılığa verdiği dilekçesinde, “Ben AK Parti Yönetim Kurulu üyesiyim, bana vergi kaçakçısı denildi. Toplumdaki itibarım sarsıldı.” diyerek yalan söylemesi. Çok mu umurunda Fatih Yılmaz’ın Beykoz Belediye Meclisi’nde bir işe yarayıp yaramadığı.
 
İl Başkanı’nın umurunda mı, hakkında yapılan bir yalan haber bahane edilerek, 29 Mart Seçimleri’nde liste dışında bırakılan Diler Kavrak… Bunun aksine 14 Ocak 2012’de yapılan İlçe Kongresi’nde vergi kaçakçısı Mesut Türkeri’nin Beykoz İlçe Yönetimi’ne alınması için önce iş adamı Vahit Paksoy’un kendini yırtması, olmayınca Başbakanlık Basın Müşavirliği danışmanı, olmayınca, İl Başkanının onayı çok mu önemli? Erdoğan rüzgârı bütün pisliklerin üstünü örtüyor değil mi? Gün ola harman ola… 2014’e az kaldı! Göreceğiz. Unutulmadı, unutulmayacak…
 
29 Mart Seçimleri’nden hemen sonra üzerimize saldıranlar, kaybettikleri davadaki avukatlık ücreti için icra işlemi yapmaları Dost Beykoz için çok mu önemli… Önemli olan haklı olmaktı, çok şükür hakta tercihini bizden yana kullandı.
 
Ey millet! Sadece siz değil, bizde mağduruz… Bizde sizin gibi İSPARK otoparkına girdiğimiz anda hemen 1 dakika için 5 lira ödüyoruz… Bizde sizin gibi Kadir Topbaş’ın umurunda değiliz. Bizde, Denizcilik Meslek Lisesi’nin karşısında ki otopark için Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün para alınmaması için verdiği isim listesinde yokuz. Biz de, bizim diye nitelendirdiğimiz dinci bankalara paramızı yatırıp da 2 gün sonra çektiğimizde hesap işletim ücreti adıyla sömürülüyoruz. Yani bizde Türkiyeliyiz.
 
Ey millet bizden de, sizden olduğu gibi herkes yararlanıyor,
Ama bizde sizler gibi kimsenin umurunda değiliz.
 
Bizim de sizden farkımız yok… Olamaz, çünkü biz SİZİZ
 
“Beni kimsecikler okşamaz madem, 
Öp beni alnımdan sen öp seccadem...”
 
N. Fazıl Kısakürek
Yazarın Yazıları