Evde oturanlar için Beykoz'un sessiz sokakları

  • Güncelleme: 22.11.2020 23:36
  • Okunma: 2487 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanlığı kararı ve İçişleri Bakanlığı genelgesiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Beykoz'da cadde ve sokaklar karanlığa büründü.
Evde oturanlar için Beykoz'un sessiz sokakları

Dost Beykoz ekibi, akşam 20.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlaması sırasında sessizliğe bürünen Beykoz'un ana cadde ve sokaklarını görüntüledi.

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 20.00’den itibaren Beykoz’daki kalabalık cadde, sokak ve meydanlar yerini sessizliğe bıraktı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da sokaklar yerini sessizliğe bıraktı. Kısıtlama, haftanın ilk çalışma günü pazartesi sabahı 05.00'e kadar devam edecek.

Tarihte nüfus sayım hizmetleri için uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede bulaş hızı ve sayısını engellemek için de uygulanmaya başladı.

Nisan ve Mayıs aylarında 31 büyükşehirde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu kez Türkiye genelinde, hafta sonları belirli saatlerde olmak üzere ilk kez uygulandı.

İstanbul’un 38 ilçesinin yanı sıra Beykoz’un en kalabalık caddeleri ile sokaklarında da sessizlik ve karanlık hakim oldu.

Dost Beykoz ekibi, ilçenin en kalabalık ve hareketli mahallelerinden Kavacık Mahallesinde kısıtlamanın ilk dakikalarını kayıt altına aldı.

Beykoz’un ana caddelerinden ziyade köylerinde ve mahalle aralarında da vatandaşların kısıtlamaya uydukları görülürken, genelge gereğince paket servis hizmeti veren işletmelere ait kurya araçlarının hareketliliği de dikkati çekti.

Sokağın nabzını tutan Dost Beykoz, sadece zorunlu hizmet veren temizlik ve güvenlik elemanları ile karşılaştı.

Beykoz’un hemen her köşe başında konuşlanan güvenlik görevlileri kuş uçurtmazken, geçen tüm araçları durdurarak görevlendirme yazısı ve kimlik kontrolü yapıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sokak, Kısıtlama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz