Toplum

Evde eğitimi reddediyoruz. Okul istiyoruz!..

Evde eğitimi reddediyoruz. Okul istiyoruz!..
29.06.2016 18:27
| | |
11499

Foto galeri Video galeri

Kas Hastalarını Koruyucu Aileler Derneği, Beykoz Paşabahçe'de geniş katılımlı bir iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğinde çok önemli bir talep dile getirildi.

Kas hastası ve yakınları tarafından kurulmuş olan Kas Hastalarını Koruyucu Aileler Derneği (Kas-KADER) Paşabahçe Yolcu Restaurant'ta STK temsilcileri ve kas hastalarıyla birlikte ailelerini ağırladı.

Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği iftar yemeğinde konuşan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Erol, kas hastası bir evlada sahip olduğunu hatırlatarak, tüm kas hastası sahibi ailelere seslendi. En önemli konunun birlik ve beraberlik olduğunu vugrulayan Sadullah Erol, "Bizler hep bir arada olmalıyız. Herhangi bir sorunda yan yana durmalıyız. Özellikle siyasetüstü bir noktada durup, yaşadığımız sorunları yüksek sesle dile getirmemiz, kamuoyu oluşturmamız gerekiyor" dedi. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ile birlikte çeşitli STK ve partilerden temsilcilerin de katıldığı gecenin sonunda konuklar, Dost Beykoz'a özel topluca poz verdi.

Paşabahçe Yolcu Restaurant'ta iftar yemeği düzenleyen Kas-KADER, bu sırada hastalıkla ilgili olarak üyelerine, ailelere ve konuklara bilgi de verdi. Yurt içinde gerçekleştirilen sempozyumlara katıldığını dile getiren Dernek Başkanı Sadullah Erol, "bu sırada kas hastalıklarıyla ilgili olarak 'kök hücre tedavisi' konusunda tartışmalara da tanık olduğunu söyledi. Birçok doktorun, akademisyenin ve ilaç firmasının 'kök hücre' tedavisine sıcak bakmadığını anlatan Sadullah Erol, bu tedavi şeklinin 'birilerinin menfaatini engelleyeceği' konusunda bir inancı olduğundan bahsetti. "İlaç firmaları ve hastaneler, bizi bir rant olarak görüyorlar" diyen Sadullah Erol, Türkiye'de de kas hastalıklarıyla ilgili olarak kök hücre tedavisini iyi bir şekilde yapacak doktor sayısının 5-6'yı geçmediğini iddia etti.

‘Kas hastalarının evde eğitim yerine okullaşması için çaba harcanacak’

İftar yemeğinin ardından tüm üyeler topluca fotoğraf çekindi ve hangi koşulda olursa olsun birbirlerine her yerde destek olacakları yönünde söz verdi. Kas-KASDER Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Erol, özellikle kas hastası olan ailelere seslenerek, 'evde eğitimi' reddetmelerini istedi. Devletin okul olanaklarını kas hastalarının da kullanabileceği şekilde değiştirmeye mecbur olduğunu ifade eden Sadullah Erol, bu konuda sorun yaratan yetkililer olması halinde Türkiye'nin öbür ucunda da olsa gidip destek vermeyi taahhüt etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kas-KADER, Sadullah Erol, İftar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"