Kültür

Ev hanımları kitap okumayı öğreniyor

Ev hanımları kitap okumayı öğreniyor
2014.08.04 00:00
| | |
4379

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’in Meşale Anneleri 2013 yılına elveda dedi.

Beykoz Eğitim Destek Derneği içinde yer alan Meşale Anneleri grubu her geçen gün sayılarını arttırırken, grubun hedefi olan, ev hanımlarına okuma alışlığı kazandırma projesine ise ilginin her arttığı görülüyor. 

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi’nde düzenlenen etkinlikte Meşale Anneleri 2013yılına türküler eşliğinde elveda derken, yıl içinde yapılan çalışmaların da değerlendirmesi yapıldı. 

Yaklaşık 200 Meşale Annesinin katıldığı programda, Hakan ve Volkan Kardeşlerin oyun havaları türküleri eşliğinde doyasıya eğlenen hanımlar arasında meşale annelerine yeni katılan isimlere rozet takılırken, yıl içinde etkinlikleri düzenli takip edip projeleri uygulayanlara da teşekkür belgesi verildi. 

Anadoluhisarı Sabancı Öğretmen Evi’nde gerçekleşen yılbaşı kutlamasına BEDES Başkanı Gülay Demirel, BEDES Yönetim Kurul Üyeleri ve yaklaşık 200 Meşale Annesi katıldı. 

2014 Yılına geçiş yapan meşale annelerin her yıl düzenlediği yeni yıl etkinliği bu yılda eğlenceli geçerken, diğer yılları aratmadı. 

BEDES Başkanı Gülay Demirel yapmış olduğu kısa konuşmada, “Bizler meşale anneleri olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerde, halkımıza neler yapabildiğimizi anlatmaktayız” ifadelerini kullanarak, “bununla kalmayacak birçok planlamak istediğimiz projelerimizi kimsenin katkısı olamadan biz meşale anneler olarak gerçekleştireceğiz.” dedi. 

Amaçlarının, bayanların gücünü ve birliğini bir adım daha ön plana çıkart olarak açıklayan Gülay Demirel, “Okuma yazmayı bilmeyen bayan kalmayacaktır. Tek hedefimiz budur.” dedi. 

Programın devamında ise meşale anneleri Hakan ve Volkan kardeşlerin türküleri eşliğinde doyasıya eğlendi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 2013, BEDES, Beykoz Eğitime Destek Derneği, Beykoz, Meşela Anneleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"