Etkinlikler durdu yağmur konuşuldu

  • 2014.07.29 00:00
  • Güncelleme: 09.06.2008 00:11
  • Okunma: 13476 kez
  • Yorum: 0
Havaların ısınmasıyla sosyal etkinliklere hız veren kurumlar hafta sonu yağmurun azizliğine uğradı.
Etkinlikler durdu yağmur konuşuldu

Günler öncesinden hazırlıklarına başlanan hafta sonu programlarının ilki Çavuşbaşı Ihlamur Şenliği oldu. Şenlikle birlikte Orman Bakanlığı’nın izniyle Neydi Gıda ürünlerinin yapmış olduğu mesire alanının açılışı yapılacaktı.

Gün boyu devem edeceği düşünülen açılış ve şenlikler yağmur nedeniyle istenilen düzeyde gerekçeleştirilemedi.

Programda yapılan değişiklik, protokol üyelerinin programlarını değiştirmesine de yol açarken, saat 16:00’da başlayacağı belirtilen Şenlik ve mesire yeri açılışına protokol üyeleri de erken gelmek zorunda kaldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir, Meclis Başkan vekili Necati Ak, Dost Beykoz yazarı Osman Şimşek’in de katılmış olduğu programda Karadenizli yerel sanatçılar sahne alırken, Hacivat’la Karagöz’de çocuklara yönelik hazırladıkları oyunu sergiledi.

Hava muhalefeti nedeniyle aksamalar yaşanan programın sanatçı kadrosu oldukça geniş olmasına rağmen istenen katılımın sağlanamaması organizeyi yapan isimlerinde keyfini kaçırırken, piknik alanlarında meydana gelen kene ısırmaların da programa olan ilgiyi azalttığı belirtildi.

Ferit İnal Mezunları yağmur ve kene kurbanı

Her yıl geleneksel olarak bir araya gelen Ferit İnal Lisesi mezunları bu yıl Pilav Günü düzenlemek yerine piknik yapmayı tercih etti. Bu tercihlerin, kene ısırması söylentilerinin yaygın olduğu bir sürece denk gelmesi, akabinde yağmurun geliyorum mesajları vermesi pikniği gölgeledi.

Buna rağmen yaklaşık 100 kişilik bir mezun grubu Kaymak Donduran Piknik alanında toplandı. Izgaralar yandı, etler kızartıldı. Tam o sırada bastıran yağmur insanların kaçışmasına neden oldu. Yağmur piknik alanında bir koşuşturmaya neden olsa da, en son geçen yıl birbirlerini görme fırsatı yakalayan mezunlar hasretle kuçaklaştı.

Ferit İnal Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ziya Sökmez yapmış olduğu konuşmada, yağmur ve kene ısırmaları nedeniyle pikniklerine beklenen ilgiyi sağlayamadıklarını kaydederek, katkıları nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’e teşekkür etti. Başkan Ergül’ü ise piknikte danışmanı İsa Sucuoğlu temsil etti.

Karlıtepe Kiraz Festivali’nde fırtına

Karlıtepe Dayananışma Derneği’nin bu yıl altıncısı düzenelen Kiraz Festivali’de aynı akibete uğradı… Aniden bastıran yağmur nedeniyle festivale gelen insanların okula girmeye çalışmasıyla izdiham yaşandı.

Buradaki programda hava muhalefeti nedeniyle belirtilen saatte başlayamadı… Geçikmeli de olsa başlatılan program Saygı Duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasıyla devam ederken, Şükrü Güler ve Ceyhun Şişmanoğlu’nun sanatçı kadrosunda olduğu belirtildi.

Misafirlere kiraz ve pilav ikram edilen 6. Karlıtepe Kiraz Festivali’nde her şey yolunda gidiyor derken şiddetli başlayan yağmur insanları telaşlandırdı. İnsanlar, bahçesinde festival yapılan okulun içine girmek isteyince kısa süreli bir panik yaşandı. Dernek yöneticilerinin insanları yönlendirmesi ezilme tehlikesi yaşayan çocukları kurtarırken, yaklaşık yarım saat şiddetli şekilde yağan yağmurun ardından, festivale kaldığı yerden devam edildi.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz