Eski milli kürekçi Beykoz’dan ebediyete uğurlandı

  • 0
  • 5499
Eski milli kürekçi Beykoz’dan ebediyete uğurlandı
Eski milli kürekçi Beykoz’dan ebediyete uğurlandı

Beykoz’un spor tarihine damgasını vurmuş isimlerden olan eski milli kürekçi Ceyhun Çakmak, Sarı-Siyahlı kulüpte değişik branşlarda forma giymiş isimlerin yoğun katılımı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Beykoz Marşında adı geçen hayattaki son sporcu da olan merhum Ceyhun Çakmak'ın cenaze namazı Beykoz Merkez Serbostani Mustafa Ağa Camiinde öğle namazını müteakiben kılındı.

Cami Avlusu ve Beykoz Onçeşmeler meydanında Beykoz Spor Kulübünde değişik yıllarda farklı spor branşlarında forma giymiş pek çok isim objektiflere yansıdı.

Çakmak Ailesi adında taziyeleri kendisi de Kürek Sporcusu olan oğlu eski Milli Kürekçilerden Can Çakmak kabul etti.

Merhumun kardeşi Şair Genco Mert, amcaoğlu ve eski Türk Sineması yardımcı oyuncularından Galiga Lakaplı Erol Çakmak,  Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Taraftarlar Derneği Başkanı Cafer Baş, Beykoz Spor Kulübü eski müdürlerinden İsmail Albayrak ve Ahmet Çakmak,eski futbolculardan Kerim Çelebi, Sertaç Olcayto, Ekrem Özçelik, Celallettin Kızılyamaç, eski basketbolculardan Davut Yurttaş, İbrahim Yurttaş, Haluk Sümer,  Armağan Öner, eski Voleybolculardan Hasan ve Hüseyin Kocavira kardeşler, eski boksörlerden Boks Antrenörü Salih Morgül dikkat çeken isimler oldu.

Bu kadar yoğun eski sporcularının katılımı bir ahde vefa örneği olarak değerlendirilirken, 5 kuşaktır Beykozlu olan Çakmak Ailesinin anneleri yine eski milli kürekçilerden Suzan Çakmak sağlık sorunları nedeniyle cenazeye katılamadı.

Merhum Ceyhun Çakmak, kılınan cenaze namazı sonrasında Anadolufeneri Mezarlığındaki aile kabristanlığında ebedi aleme teslim edildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Önceki Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz