Güncel

Eski komandolar şehitler için Beykoz’da buluştu

Eski komandolar şehitler için Beykoz’da buluştu
09.12.2018 17:03
| | |
5323

Video galeri

Beykozlu komandolar 17 Aralık 2016 tarihinde, Kayseri’de yaşanan terör olaylarında şehit olan komandoları anmak üzere Beykoz Belediyesi önüne biraya geldi.

Talas Bulvarı üzerinde bulunan Erciyes Üniversitesi önündeki otobüs durağında, çarşı iznine çıkan 1. Komando Tugayı askerlerini taşıyan özel halk otobüsüne 17 Aralık 2016 tarihinde, PKK’lı hainlerce  bombalı araçla saldırı düzenlenmiş, 15 askerimiz şehit olurken 55 askerimizde yaralanmıştı.

17 Aralık Kayseri Şehitleri’ni anmak üzere Beykoz Belediyesi önünde çok sayıda eski komando bir araya geldi.

Mavi bereli komandolar havadan görüntülendi

Beykoz'da 500 eski mavi bereli komando şehitler için bir araya geldi. Kayseri Zincidere1'inci Komando Tugayı'nda 35-40 yıl önce askerlik yapan yüzlerce komando birbiriyle hasret giderken o anlar havadan da görüntülendi.

Tören Beykoz Belediyesi önünde 15 Temmuz Meydanı'nda toplanan eski mavi berelilerin vatanın birliği ve bütünlüğü için daima göreve hazır olduklarına dair yemin etmesiyle başladı. Bir araya gelen komandolar arkadaşları ile hasret giderek sohbet ettiler.


Anma programına Türkiye genelinden 500'e yakın eski komando katıldı. Meydanda şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Bir araya gelen komandolar ise havadan görüntülendi. Mavi berelerini takan komandolar anma programının ardından tekne ile boğaz turuna çıktı.

36 yıl önce askerliğini Kayseri Hava indirme Tugayı'nda yapan Sadık Ali Uslu: "Kayseri Hava İndirme Tugayı birlik beraberlik içinde eski arkadaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Bu artık her yıl oluyor. Bundan sonrada artarak da devam edecek. Her Türk asker doğar mantığıyla Türkiye Cumhuriyeti'nde bu kadar iç güçleri, dış güçler bu kadar problem varken buradaki 58-60 yaş gurubu bu askerler bayrak, vatan için mücadele edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu noktadaki bizim bakışımız bu. Burada en fazla gurur veren hadiselerden bir tanesi de şu, bizi 20'li yaşlarda bu şekilde yetiştiren komutanlarıma da buradan teşekkür ediyorum" dedi.


İsmet Ayan ise: "Öyle bir birlikte askerlik yaptığım için çok mutluyum. Orası başka bir yerdir. Türkiye'de daha öyle bir birliği olduğunu zannetmiyorum. Tabi orada tanıdığımız eski arkadaşlarımızla karşılaştık burada. Halen oranın askeriymişiz gibi bir ruh hali içindeyiz. Eminim buradaki herkes aynı şeyi hissediyordur. Çok özel bir birliktir çok hatıraları vardır bizde" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Komando, Şehit

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"