Bölge

Eski Bakan Babacan, gençlerle bir araya geldi

Eski Bakan Babacan, gençlerle bir araya geldi
27.11.2016 16:50
| | |
2951

Ali Babacan: "15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı, vatandaşlarımızın sağduyusu ve Allah'ın yardımı ile büyük bir felaket önlendi"

Birlik Vakfı teşekküllerinden Genç Birlik’in organize ettiği “Dost Meclisi” programları bu sezon da birbirinden etkili isimleri ağırlamaya devam ediyor. Uzun yıllardır düzenlenen “Dost Meclisi”, bu sezon ise ekonomiden sorumlu eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili Ali Babacan ile başladı.

Babacan, Genç Birlik Genel Merkezi'neki "Darbesiz Ekonomi" başlıklı "Dost Meclisi"nde yaptığı konuşmada davet için teşekkür ederek bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Türkiye'nin tarihinin hiçbir döneminde sömürgeci olmadığını anlatan Babacan, petrolü de olmayan bir ülkenin tek kaynağının insan sermayesi olduğunu Türkiye'nin ise en önemli sermayesinin gençler olduğunu aktardı.

Dünyanın zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Babacan, "Her ülkenin içe kapandığı bir dönemi yaşıyoruz. AB bir barış süreci olarak kuruldu, 2008 krizinden sonra ise bazı üye ülkeler AB bir yük hissiyatına büründü. Dünya eskiden yüzde 3 büyüdüğünde bu dünya genelinde ticarette yüzde 6, yüzde 4 büyüdüğünde de ticaret yüzde 8 büyürdü. Şimdi ise büyüme oranları neredeyse aynı" diye konuştu.

Türkiye'nin AK Parti döneminde yaptığı çalışmalardan bahseden Babacan, ülkenin o tarihlerde yüzde 66 faizle borçlandığını belirterek dünyada borçluluk seviyesinin çok yükseldiğini ve bunun sürdürülebilir olmadığını ve farklı politikalara ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Babacan, "Darbeler döneminde en çok zulüm gören kesimlerden biri bizim camiadır. Bir camia kendi içinden darbe yaşayınca daha da büyük bir travma oldu. 15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı, vatandaşlarımızın sağduyusu ve Allah'ın yardımı ile büyük bir felaket önlendi" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasının ardından Ali Babacan'a Birlik Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Alacacı, Birlik Vakfı İstanbul Şubesi Başkanı Hüseyin Öztürk, Genç Birlik Genel Başkanı Ahmet Öznaneci ve Milli Türk Talebe Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Olgun tarafından plaket takdim edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Genç Birlik, Ali Babacan, Mehmet Alacacı, Mehmet Akif Olgun

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"