Esenyurt'ta çaldığı arabayı Beykoz'da parçalamaya çalıştı

  • 0
  • 8053
Esenyurt'ta çaldığı arabayı Beykoz'da parçalamaya çalıştı

Esenyurt'ta sattığı otomobili yedek anahtarını kullanarak çaldıktan sonra parçalanması için Beykoz'da yeniden satan şüpheli ile suça karışan 3 kişi yakalandı.

Esenyurt'ta ikamet eden Abdülkadir Akkaya'nın bir süre önce ikinci el olarak satın aldığı otomobilinin çalındığı ihbarında bulunmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Park halindeki otomobilin 2 şüpheli tarafından yedek anahtarı kullanılarak çalındığı tespit edilerek, güvenlik kamerası görüntülerinden kimlikleri belirlenen şüpheliler M.R.Y. ile A.G. yakalandı.

M.R.Y'nin aracın önceki sahibi olduğu, yedek anahtarını sakladığı ve daha sonra aracı A.G. ile çaldığı, sonrasında da Beykoz'daki bir kişiye parçalanmak üzere sattığı anlaşıldı.

Beykoz'daki adrese giden ekipler, çalıntı aracı satın aldığı belirlenen G.Y. ve onunla çalışan E.M.C'yi gözaltına aldı, aracın ise Büyükçekmece'deki bir depoda olduğu saptandı.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden 3'ü tutuklanırken, E.M.C. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Mağdur Abdülkadir Akkaya, şunları kaydetti:

"Bana 'evim çok dağınık, anahtarı bulamıyorum, bulunca getireceğim' gibi bahaneler üretti. Defalarca istememe rağmen beni oyaladı. Bizim de hiç aklımıza gelmedi, anahtar sildirme, yazılımını güncelleme filan yapılıyormuş, daha önce başımızdan geçmediği için aklımıza gelmedi, bilmiyorduk. Hemen şikayetçi oldum kendisinden."

Haber Merkezi

Güzel oyuncu Beykoz'da mahkemelik oldu
Önceki Güzel oyuncu Beykoz'da mahkemelik oldu
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz