Kültür

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi
2014.07.25 00:00
| | |
9817

Beykoz Çayırı’nda yapılan Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Folklor gösterilerinin yansıra birlik beraberlik mesajları yine insanların milli duygularının kabarmasına yol açtı.

Beykoz siyasetinin tam kadro katıldığı gecede AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’da telgrafıyla Beykozluları selamladı. Erzurumlular ve Çankırılıların adeta gövde gösterisi yapmış oldukları gecenin sunumunu radyo programcısı Afrikalı Ali ve Uğur Küpeli üstlenirken, Erzurumlu Harun Atmaca’nın türküleriyle Beykoz Çayırı’nda Erzurum rüzgarı esti.

Sahne performansıyla dikkati çeken Atmaca, zaman zaman hareketli zaman zamanda duygusal türküleriyle geceye ayrı bir renk kattı.

Çankırılılar ise sahnede kurdukları Yaran Meclisiyle kültürlerini Beykoz kamuoyuna tanıttı. BeykozBelediye Başkanı Yücel Çelikbilek Yaran meclisi’ne konuk olurken, Erzurum ve Çankırı Dernekleri tarafından kendisine plaket ve Çankırıspor forması hediye edildi.

Yaran Meclisi’nin solisti ise Sami Yalçın oldu. Yalçın hareketli türküleriyle hemşerilerini coştururken, bölge dışından olan insanlarda Yaran kültürünü yakından tanıma şansı buldu.

Diğer programlarda olduğu gibi bu gecede de Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri vatandaşları birlikte selamladı. Hemşerilerine seslenen Beykozlu Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik , gecenin güzel geçmesini dileyerek Başkan Çelikbilek’e teşekkür etti.

Beykozlu Çankırılıları temsilen konuşan Elden Köyü Dernek Başkanı Bilal Karabacak da, katkıları nedeniyle yetkilere teşekkür etti.

Erzurum Ekibi’nin yöresel gösterisiyle devam eden gecenin finalinde ise Çankırılıların vazgeçilmez ikilisi Ahmet ve Gülesin Ece vardı.

Ece ikilisi şehitlere yönelik türküleriyle milli duyguları öne taşırken, hareketli türkülerle de geceye ayrı bir renk kattı.

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesinin protokol sıralarında ise, iktidar ve anamuhalefet ilçe başkanlarının yanırsa meclis üyeleri, muhtarlar ve bölgenin bazı işadamları vardı.

Gece Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykozlu Çankırlılar, Elden Köyü Derneği, Beykozlu Erzurumlular Derneği, Bilal Karabacak, Ziya İnik

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"