Kültür

Erzurumlular geleneklerine sahip çıkıyor

Erzurumlular geleneklerine sahip çıkıyor
2014.08.04 00:00
| | |
3467

2005 Yılından beri Beykoz’da faaliyet gösteren Erzurumlular Derneği, örf ve adetlerini yaşatma adına sıra gecesi düzenledi.

Program öncesi dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik, derneğin her hangi bir parti ile bağlantısıolmadığını söyledi. 

Beykoz Ortaçeşme’de bulunan ErzurumlularDerneği’nin ilk kez yaptığı ve yoğun ilgi gösterilen sıra gecesine Ortaçeşme Mahalle MuhtarıFahrettin Akhan, Batum Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Çankırılılar Dernek BaşkanıBilal Karabacak, yerel sanatçılar Rahim Sağlam, İhsan Yavuzer ve yaklaşık 80 Erzurumlu vatandaş katıldı. 

Dernek Başkanlarına Teşekkür 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Başkan Ziya İnik, katılımın kendilerine göre gayet güzel olduğunu ve ilerleyen günlerde daha kapsamlı geceler düzenleyeceklerini ifade etti. Ziya İnik, Erzurumlular sıra gecesine katılan dernek başkanlarına ilgilerinden dolayı teşekkür ettiklerini kaydetti. 

Erzurumlular Memnun Ayrıldı 

Yavuzerkatılımcıların çok eğleneceğini ifade ederek, “bizler bundan böyle hemşehrilerimiz için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Erzurumlu vatandaşlarım gülmeyi hak ediyor bende gülmeleri için sadece sözlü ve sazlı sataşma yapmayacak arada bir fıkralar anlatarak katılımcıları evlerine memnun göndereceğiz” dedi. 

Geç saatlere kadar devam eden gecede sazlı ve sözlü atışmalarda (taşlama) bulunan Sağlam ve Yavuzer, Erzurum yöresine ait fıkraları ve türküleri ile katılımcıları hem güldürdü hem de eğlendirdi. Taşlamanın ardından Erzurumlular sıra gecesi, kendi yörelerine ait halaylareşliğinde devam etti. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Erzurumlular Derneği, İhsan Yavuzer, Rahim Sağlam, Sıra Gecesi, Ziya İnik, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"