Erzurumlu din adamları Beykoz'da bir araya geldi

  • Güncelleme: 05.04.2018 15:55
  • Okunma: 5953 kez
  • Yorum: 0
Kavacık Yıldırım Bayezid Camii İmam hatibi Muhammet Polat'ın davetlisi olarak Beykoz'a gelen 150 Erzurumlu din görevlisi Kavacık'ta bir araya geldi.
Erzurumlu din adamları Beykoz'da bir araya geldi

Kavacık Yıldırım Bayezid Camii Dernek Başkanı Ahmet Öztürk’ün organize ettiği yemekli toplantıda, Afrin şehitleri de için dua edildi.

Akşam namazının aynı camide eda edilmesinin ardından bir toplantı yapan gruba yönelik kısa bir değerlendirme konuşması yapan Hafız Muhammet Polat, Erzurumlu din adamlarını Beykoz'da ağırlıyor olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Nihat Temel'in yemek duası yaptıktan sonra Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi, Diyanet Sen. Genel Başkan Yardımcısı Osman Aydın, Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak, Prof. Dr. Nihat Temel, Prof. Dr. Yakup Çiçek, Beykoz Belediyesi Başkan. Yardımcısı Yakup Özbek ve Beykoz Müftüsü adına Aydın Yöndem duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Konuşmalardan sonra Afrin ve tüm şehitlerimiz için okunan 5 Hatmi Şerifin duası yapılırken, Afrin Operasyonu'nu yürüten TSK mensuplarına da muaffakiyetler dileğinde bulunuldu.

Toplantıda, Türkiye’nin Güzel Kuran Okuma Yarışmalarında birinciliği olan Hafız Mustafa Kızılcaoğlu ve Hafız Mehmet Pervane de Kuran-ı Kerim okudu. Selâhaddin Camilerinin seçkin imamlarının okuduğu Kuran-ı Kerim sonrası Prof. Dr. Nihat Temel dua etti.

Erzurumlu din görevlilerinin bir araya geldiği Kavacık Yıldırım Bayezit Camii'ndeki toplantıya; Yardımcı Doç. Dr. Fatih Çollak, Prof. Dr. Nihat TEMEL, Beykoz Belediye Başkanı adına Yardımcısı Yakup Özbek, işadamları Erdal Değirmencioğlu, Mahmut Tan, Sabah Gazetesi'nden Prof. Dr. Faris Kaya, Dost Beykoz Yazarı A. Raif Öztürk, Sosyolog Aliosman Dağlı ve Selahattin Karakaşlı İmam Hatip Okulu Müdürü Ömer Çalışkan gibi isimler vardı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Toplantı, Din Adamları