Yaşam

Erol Simavi Beykoz Kanlıca’da anıldı

Erol Simavi Beykoz Kanlıca’da anıldı
12.06.2016 19:06
| | |
3573

Türk basın dünyasının lokomotiflerinden olan Hürriyet’in eski sahibi Erol Simavi Beykoz Kanlıca’daki mezarı başında anıldı.

Erol Simavi’yi anma törenine; Oktay Ekşi, Seçkin Türesay, Nevzat Ünlü, Nejat Seçen, Erkan Göksel, Hicri Kınay, Hakkı Öcal, Hami Alkaner, Ertuğ Karakullukçu, Cemil Özyıldırım, Abdullah Nebioğlu ve Kani Atmaca gibi isimler katıldı.

Hürriyet Gazetesi’nin eski çalışanları, Erol Simavi’nin sevenleri ve meslektaşlarının da hazır bulunduğu anma programında Erol Simavi için mezarı başında Kuran-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Anma törenine katılan Hürriyet Gazetesi eski Başyazarı Oktay Ekşi, “Erol bey için çok şey söylemek mümkün. Kişiliği için çok şey söylemek mümkün. Özellikle ne kadar zeki, ne kadar dost canlısı, ne kadar iyiliksever, ne kadar arkadaşlarına bağlı bir patron olduğunu anımsayarak onun yerinin doldurulmasının hala mümkün olmadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Erol Simavi gerçekten bir basın dünyası imparatoruydu. O kadar bilirdi ki, ifade özgürlüğüne, gazetecinin görevini tam manasıyla özgür bir şekilde yapma hakkına ve sorumluluğuna herkesten fazla o sahip çıkar, arkadaşlarını ve gazetecilik dünyasına özellikle her türlü dış müdahaleden korumaya itina ederdi.” diyen Ekşi, “Erol Simavi’yi anlatmak için birkaç kitap yetmez. Erol Simavi hakikaten mesleğimizin, Türk basınının unutulmayacak büyüklerinden biri olarak yaşadı.” dedi.

Dua okunmasının ardından anma törenine katılanlara lokma dağıtıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kanlıca, Erol Simavi, Anma, Vefat, Oktay Ekşi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"