Siyaset

Erol Kaya'dan Beykoz'a 'seçim var' uyarısı

Erol Kaya'dan Beykoz'a 'seçim var' uyarısı
04.07.2018 00:24
| | |
4935

Foto galeri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, partisinin Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaret ederek yerel seçimlere yönelik uyarılarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Deniz Soytemiz, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve kalabalık bir partili grup tarafından karşılanan Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 24 Haziran seçimlerinin Beykoz'a İstanbul'a ve Türkiye'ye hayırlı olması temennilerinde bulunarak, "Yeni dönemde de Rabbim kolaylık versin. Destek veren, çalışan herkese teşekkür ediyorum. Allah bu desteğinize layık olabilmeyi bizlere nasip olmayı nasip etsin." dedi.

"Oy verdin mi vermedin mi? Dedi ki.."

Seçim sırasında ziyaret edilen esnafların, hemşeri derneklerinin, evlerin teşekkür amaçlı tekrar ziyaret edilmesinde fayda olduğunu söyleyen Kaya, "Bugün ben buna vakit ayırdım. Şile'de gidip çayını içtiğimiz bir dükkana girdim. Baktım yok, hanımı hemen haber verdi. Adam bana seçimde bir oy vereceğini söylemişti. Madem buraya geldiniz, seçimde bir oy vereceğim demişti. Gittim sordum, dürüst bir şekilde sordum. Oy verdin mi, vermedin mi? Dedi ki vermedim, bizi de perişan ettin. Buraya geldin oturdun, seninle sohbet ettik. Sonra bayram kartı gönderdin, ben söz vermiştim onu da yerine getirmedim. Bir de bugün geldin bizi perişan ettin dedi. Bize oy vermemesine rağmen o vatandaşımızdaki samimiyet çok önemli bir şeydir. Bize oy versin vermesin, bunu yapmamız lazım, gidelim teşekkür edelim." ifadelerini kullandı.

Beykoz İlçe Başkanlığını ziyaretinin bir diğer sebebi de yerel seçime çok zaman kalmadığını belirten Kaya, 18 Ağustos'ta yapılacak AK Parti Büyük Kongresine kadar Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüreceğini söyledi.

"Düdük çaldı haberiniz olsun, seçime gidiyoruz"

Kaya, erken seçim söylentilerine ilişkin ise, "Erken seçim beklemeyin, Mart 2019'da seçimimiz var" diye konuştu.

Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir diğer geliş sebebim de ben Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıyım. 18 Ağustos'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın taktiri neyse o olacaktır. Düdük çaldı arkadaşlar haberiniz olsun. Seçime gidiyoruz. Erken seçim falan diye beklemeyin, Mart 2019'da seçimimiz var. Erken seçim için Anayasa değişmesi gerekir. 2014 Eylül'de temayülleri yapmaya başlamışız, 1398 Belediye Başkan Adayı belirleyeceğiz. 21 binden fazla Meclis Üyesi belirleyeceğiz. Ekim'de mülakatlara başlamışız. Kasım'ın ikinci yarısından sonra da adayları ilan etmeye başlamışız. Dolayısıyla Eylül'e kaldı 2 ay, 15 Temmuz programımız var. 18 Ağustos Büyük Kongremiz var. Geriye de bir şey kalmadı. Haber vermeye geldim."

"AK Parti, 884 belediye yönetiyor"

Kaya, konuşmasının sonunda Türkiye genelindeki 1398 belediyenin 884'ünü AK Parti'nin yönettiğine işaret ederek, "Bu arkadaşımızın yaptığı hizmetleri diğer partilerle mukayese ettiğimizde inanılmaz şeyler oluyor." dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcıs, Erol Kaya, Beykoz İlçe Başkanlığı, Erken Seçim, Teşekkür, Ziyaret

reklam
1 Yorum
Hasan Tas05.07.2018 04:49:33

Bu hikayede bir terslik var. Ilce baskanligi ziyaret ediliyor parti baskan yardimcisi tarafindan ama ilce baskani yoktur hicbir resimde. Haberde adi bile gecmiyor.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"