Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V

  • 0
  • 12997
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V
Erol Kaya AK Parti'nin sırrını Beykoz'da açıkladı: 2V

AK Parti İstanbul Milletvekili ve 7 Haziran Seçimleri'nde 1. Bölge 3. sıra Milletvekili Adayı Erol Kaya, Beykoz'a geldi.

Seçimlere 36 gün kala propaganda çalışmaları devam ederken, AK Parti Beykoz İlçe teşkilatı Milletvekillerini ve Adaylarını Beykoz'daki yerel basınla buluşturmaya devam ediyor. BEYTAŞ Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen isim ise bu kez, geçmişte 3 dönem Pendik Belediye Başkanlığı yaparak Tuzla’dan İdris Güllüce'yle birlikte Anadolu Yakası'nda efsaneleşen Erol Kaya'ydı. Aynı zamanda AK Parti'nin İstanbul Milletvekili de olan 7 Haziran Genel Seçimleri Milletvekili Adayları'ndan Erol Kaya, AK Parti'nin 13 yıllık başarısını ve bunun sırrını ilk kez açıkladı. Partisine ve gelecek planlarına dair çarpıcı açıklamalar da yapan Erol Kaya, "Partimizin en büyük sırrı 2V'dir. Nedir bu 2V? Vefa ve Vizyondur. AK Parti bugünkü başarısını Vefa ve Vizyon konusundaki duyarlılıklarına borçludur" şeklinde konuştu.

BEYTAŞ Sosyal Tesisleri'nde ilçe basınıyla bir araya gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya'ya Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ve partililer eşlik etti. Konuşmasına oldukça sıcak bir başlangıç yapan AK Parti İstanbul 1. Bölge 3. sıra Milletvekili Adayı Erol Kaya, Beykoz'un yerel basını övdü ve diğer İstanbul ilçelerine örnek olması gerektiğini kaydetti. Güleryüzlü ve samimi bir üslûpta konuşmasını sürdüren İstanbul Milletvekili Erol Kaya, şöyle dedi:

Erol Kaya: “Biz, vaat ettiğinin yüzde 78’ini gerçekleştirmiş bir partiyiz!”

"Partimizin en büyük sırrı 2V'dir. Nedir bu 2V? Vefa ve Vizyondur. AK Parti bugünkü başarısını Vefa ve Vizyon konusundaki duyarlılıklarına; 2V’ye borçludur. AK Parti'de binden fazla milletvekili seçilmiş ve yine binlerce Belediye Başkanı gelip geçmiştir. Bakıldığında, burada hep kendisini yenileyen bir anlayışın olduğu görülmüştür. AK Parti, eğitimden sağlığa, ekonomiden siyasi istikrara, toplumsal barışa kadar pek çok konuda Türkiye'nin vizyonunu genişletmiştir. Ancak bunlar yeterli midir? Elbette değildir, elbette eksikler bulunmaktadır.

Bakınız, partimizin 13 yıl süresince vaat ettiklerinden yüzde 78'ini gerçekleştirdiği kesindir, bu araştırılmış ve rakamlarla ortaya konmuştur. AK Parti yalan söylemez! Biz kişi başı milli geliri 2 bin 500 dolar seviyelerinden aldık ve 10 bin dolar seviyelerine çıkardık. Peki, bu başarı mıydı? Neredeyse yüzde 400 artırmışız. Ancak bakıyorsunuz, 2. Dünya savaşına giren Almanya'da ve 1950'li yıllarda savaşta ülkesi yerle bir olan Güney Kore'de kişi başı milli gelşir 30 bin dolar! Demek ki, başarı da olsa bu 10 bin dolar bile yetmez! Daha çok çalışmalıyız. Şimdi 3. Köprü ve 3. Havalimanı yapıyoruz. Biz daha büyük bir Türkiye'yi hayal ediyoruz."

‘AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, geçmişten bugüne Türkiye’de neredeyse yılda 1 kez Hükümet değiştirildiğine dikkat çekti’

Anayasayı değiştirmek konusunda komisyonlarda oldukça istekli ve gayretli olan muhalefet partilerin, önce maddeler üzerinde mutabık kaldıklarını sonra ise bu maddelerin Meclis'e gelmesini engellediklerini söyleyen Erol Kaya, AK Parti olarak Anayasa'yı değiştirmek için 400 milletvekiline ihtiyaçları olduklarını kaydetti. Cumhuriyet tarihimiz boyunca 95 yılda 61 Hükümetin kurulduğunu ifade eden Erol Kaya, Özal, Menderes ve Erdoğan Hükümetleri dışarıda bırakıldığında, neredeyse her yıl bir Hükümet kurulduğunu anlattı. Yılda bir Hükümet değişiminin Türkiye'yi olumsuz etkilediğini vurgulayan AK Parti İstanbul Milletvekili ve 7 Haziran Genel Seçimleri'nde AK Parti İstanbul 1. Bölge 3. sıra Milletvekili Adayı Erol Kaya, Japonya'da ve Kanada'da neredeyse 100 yıldır Liberal Parti'nin iktidarda kaldığına dikkat çekti ve istikrarın ülke gelişimine olan etkisinin-öneminin de altını çizdi.

Toplantı, yerel basından gelen sorular ve AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya'nın yanıtlarıyla devam etti.

Haber Merkezi

Beykoz Gençlik Meclisi 1 Mayıs’ı 3. Köprü inşaatında kutladı
Önceki Beykoz Gençlik Meclisi 1 Mayıs’ı 3. Köprü inşaatında kutladı
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz