Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan danışmanı oldu

  • 0
  • 2655
Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan danışmanı oldu
Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan danışmanı oldu
Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan danışmanı oldu
Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan danışmanı oldu

Beykoz’da ikamet eden ve kültür dünyası tarafından yakından tanınan Erol Erdoğan Milli Eğitim Bakan Danışmanı olarak göreve başladı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in daveti üzerine danışman olarak atanan Erol Erdoğan, kültür ve eğitim dünyasına kazandırdığı eserlerle tanınıyor. Bir dönem aktif siyasetle de ilgilenen Erdoğan, daha önce dönemler halinde geldiği Beykoz’u sürekli ikametgâhı olarak değerlendiriyor.

Erdoğan danışmanlık görevinin ardından Türkiye’nin çeşitli illerindeki eğitimcilere yönelik seminerlerine başladı.

Erol Erdoğan kimdir?

1969 yılında Sinop'ta doğdu. Lisansını ilahiyatta, yüksek lisansını sosyolojide tamamladı.

Siyasi partilerde il başkanlığı ve genel başkan yardımcılıklarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Kamuoyu araştırma hizmetleri ve bilimsel organizasyonlar yapan ARGETUS Araştırma’nın danışmanlığını yürüttü.

Halen İlim Yayma Cemiyeti, İstanbul Düşünce Vakfı, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği, Biyografi Enstitüsü’nün yönetim kurullarında bulunmaktadır.

Millî Gazete, Yeni Şafak, Radikal, Yeni Birlik gazeteleri ile Yeni Dünya, Nida, Millî Şuur, Tohum, CF, Kültür Ajanda, Fikirname, ÇETO dergilerinde yazıları, Şehrengiz, Ay Vakti, Tütün ve Aydos dergilerinde şiirleri yayımlandı. Nida, Mavikuş, Şehrengiz, Bengisu.Net, Yeni Dünya, SPD Sosyal Politikalar, İSMEK El Sanatları, Minika Go, Minika Çocuk dergilerinin kurucu ekiplerinde yer aldı.

İnsan Mevsimi, Oruç Mevsimi, Günbegün, Oyun Sözü, Saklambosi, N’apsak Bu Gençleri, Oyun Kimin adlarında kitapları bulunmaktadır.

Eğitim, kültür, çocuk ve gençlik politikalarıyla ilgileniyor. 2023 yılı Ağustos ayından beri MEB Bakan Danışmanı olarak görev yapıyor.

Haber Merkezi

Tehlike oluşturacak hayvan serbest bırakılırsa
Önceki Tehlike oluşturacak hayvan serbest bırakılırsa
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı