Siyaset

Erken seçimin ilk işareti Metin Külünk’ten

Erken seçimin ilk işareti Metin Külünk’ten
07.07.2015 19:59
| | |
11885

Video galeri

Beykoz'dan çok sayıda Rizelinin katıldığı RİDEF'in iftar yemeğinde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, önemli mesajlar verdi.

Geçtiğimiz günlerde MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, Kas-Der Beykoz Şubesi'nin davetlisi olarak Beykoz'a gelmiş ve Dost Beykoz'a önemli açıklamalar yapmıştı. "Artık koalisyonlardan korkmamak lazım!" diyen MHP'li Murat Başesgioğlu, bu anlamda bir koalisyonun kurulacak olmasının inancını ilk kez bu kadar güçlü bir şekilde ifade eden MHP Milletvekili olarak dikkat çekmişti. Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF)'in iftar sofrasına gelen ve Beykozluların yakından tanıdığı AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise bu kez Beykoz’un komşusu Üsküdar Çamlıca’da bir başka ilki gerçekleştirdi. "Tabi ki, bu süreçte koalisyon müzakerelerinin de devam ettiği süreçte, en nihayetinde düğümü yine sandığın çözeceği bir sürece doğru gidiyoruz. Düğümü Halkın çözeceği bir sürece doğru gidiyoruz" şeklinde konuşan AK Partili Külünk, partisi adına 'erken seçimi' işaret eden ilk milletvekili oldu.

‘Kader Gür ve Sedat Kuvel, aynı masada yanyana oturdu’

RİDEF'in Çamlıca Bambi Garden Restaurant'ta kurduğu iftar sofrasına, Beykozlu Rizeliler Derneği'nden de katılım gerçekleşti. Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik, Yardımcısı Şevki Kazancı ve Dernek Kurucu Başkanı Sedat Kuvel ve çok sayıda Beykozlununda da yer aldığı iftar sofrasına, geçtiğimiz hafta Beykoz'dan birkaç gazete sahibinin 'üzerinden prim kazanmaya' çalıştığı Dost Beykoz Başyazarı Kader Gür de katıldı. "Birbirlerine düştüler(!)" denilen hemşerisi Sedat Kuvel ile birlikte aynı masada yan yana oturan Kader Gür, Kuvel ile yemek boyu sıcak bir sohbet gerçekleştirdi.

RİDEF Başkanı Erdoğan: “Salonun dolup taşmaması, içimde kalan bir ukdedir!”

Kur'an-ı Kerîm ayetlerinin okunması sonrası ezanın duyulmasıyla, oruçlar açıldı ve dualar edildi. Yemeğin ardından bir konuşma gerçekleştiren RİDEF Başkanı Celal Erdoğan, iftar sofrasına gelen hemşerilerine teşekkür etti. Mayıs ayında Sinan Erdem Spor Salonu'nda 'Cumhurbaşkanı Rizeli Hemşerileriyle buluşuyor!' adlı bir program düzenlediklerini de hatırlatan Erdoğan, katılımın istenilen ölçüde olmadığı dolayısıyla üzüntü duyduğunu kaydetti. RİDEF Başkanı Celal Erdoğan, "Tokatlılar'ın o salonu dolup taşırmış olması fakat Rizeliler olarak bunu yapamamış olmamız, bizim içimizde kalan bir ukdedir. Ben Rize Dernekler Federasyonu Başkanı olarak bir sonraki yapacağımız organizasyonda daha kalabalık olmamız gerektiğini Rize'ye Rizeliye bunun yakışacağını düşünüyorum. Üzerimize almamız gereken bir sorumluluk olduğuna inanıyorum" dedi.

Celal Erdoğan'ın ardından kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise Yedi Renk Tek Yürek adlı Platform üyeleriyle birlikte gerçekleştirilen iftar sofrasına katılmaktan dolayı mutluluğunu ve emeği geçenlere de şükranlarını iletti. Oldukça çarpıcı açıklamalar yapan Metin Külünk, şunları kaydetti:

Milletvekili Metin Külünk: “Biz, milli bağımsızlık mücadelesi veriyoruz!”

"Değerli hemşerilerim, son yüzyılın en çetin kuşatması altındayız. Bu kuşatmayı 360 derecelik bir yay şeklinde düşünebilirsiniz. Coğrafyamızı ve de bu coğrafyanın başak gücü olan Türkiye'nin etrafında 360 derecelik o daireyi bize doğru daraltabilmek için verilen uğraşların en çetin dönemlerinden birisindeyiz. Dünya'nın gelecek yüzyıla ait planlarının yapıldığı bir eşikteyiz. Dünya'yı şekillendiren güç merkezinin gücü elinden bırakmamak, gelecek yüzyılı da bu güç üzerinden dizayn etmek için var gücüyle medeniyetlerin ana rahmi olan bu coğrafyayı güçsüzleştirmek, Türkiye'yi de teslim almak için en çetin savaşların gerçekleştiği bir dönemdeyiz. Birileri bizi kuşatarak Kürtler’e İslamsızlığı, Türkler’e de İslamsızlığı dayatmak istemektedir. Bu cümlemi lütfen bir kez daha paylaşmak istiyorum: Kürtler'e İslamsızlığı, Türkler'e de İslamsızlığı dayatmak istemektedirler.

Zannetmeyin ki, meselemiz, ‘parlamentoda temsil’ veya ‘parlamentoda koltuklarda oturmak’ meselesidir. Hayır! Bizim milli bağımsızlığımızı teslim almak isteyen bir iradeye karşı, milli bağımsızlık mücadelesi vermenin adıdır. Bütün bu koşturmalarımız, bütün bu heyecanımız. Bu mücadelenin sembol ismi hepimizin hemşerisi toprağımızın yetiştirdiği adam Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi olduğu için bu ülkeyi Erdoğansızlaştırma mücadelesi vardır önümüzde…

Türkiye'yi Erdoğansızlaştırma mücadelesine karşı bizim milli bağımsızlık mücadelemizin adı olan Sayın Erdoğan'ın yanında saf tutuyor olmamız, bizim yaşarken ortaya koyduğumuz en önemli güzelliklerimizden birisi olduğunu unutmayın. O safta durmak, Türkiye'nin bu topraklarda Kürtlerle, Araplarla birlikte İslam ve Müslüman kimliğiyle varolmanın ve ‘insanlık için yeniden varolmanın’ bir medeniyet mücadelesi vermenin adı olarak o duruşun içerisindeyiz. Onun için önümüzde çetin yıllar var; zor yıllar var.

‘AK Partili Milletvekili Külünk, erken seçimi işaret etti’

Biz tek parti iktidarı, AK Parti iktidarı ile çıksaydık; bilin ki, 7 Haziran sonrası Suriye'nin Kuzeyi’nde yaptıklarını aynı rahatlıkla yapamayacaklardı. Tabi ki, bu süreçte koalisyon müzakerelerinin de devam ettiği süreçte, en nihayetinde düğümü yine sandığın çözeceği bir sürece doğru gidiyoruz. Düğümü Halkın çözeceği bir sürece doğru gidiyoruz. Bu süreçte Türkiye'nin Sayın Erdoğan'ın bu ülkeyle ilgili iddialarında bildikleri vardır. Onun bu yürüyüşünde aklen ve gönül olarak ittifak kurmuş herkese çok iş düşüyor. Çünkü önümüzde gelecek muhtemel bir parti seçimi olmayacaktır. Altını çizerek söylüyorum: Türkleri Kürtler’den ayırmak isteyenlere karşı ‘Türkleri Kürtler’den ayıramazsınız!’ mesajının sandıkta verileceği bir seçim olacaktır.

İnanıyorum ki, önümüze gelebilecek gelişmelerde yüksek sesle bir kez daha bu millet, iradesini ortaya koyacaktır. Ancak bu süreçte herkese ama herkese büyük iş düşmektedir. MHP'nin içerisindeki milli bağımsızlıktan yana olanlara da… CHP'nin içerisindeki milli bağımsızlık duruşundan yana olanlara da… HDP'nin içerisindeki Yavuz Sultan Selim'in İdris-i Bitlisî Hazretleriyle kurduğu ittifaka inanmış ‘Türkler’den kaderimiz ayrılamaz!’ diyenlerin de… Her birinin ayağa kalkarak, ‘Bu iradenin yanında olmak, gelecek yüzyılı kurtarmak ve inşa etmektir’ diyen herklesin, yüksek sesle konuşacağı bir ant olacaktır."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Rizeliler Derneği, RİDEF, Çamlıca, İftar, Celal Erdoğan, Metin Külünk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"