Ergün ziyaretlerinde yenilikleri anlatıyor

  • Güncelleme: 01.08.2008 00:11
  • Okunma: 14132 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, çeşitli dernek ve vakıflara gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde Beykoz’da hayata geçirmeye çalıştığı yenilikleri anlatıyor.
Ergün ziyaretlerinde yenilikleri anlatıyor

Bu kapsamda ilk olarak ÖSEV Vakfı’nı ziyaret eden Aydın Ergün, ertesi gün BEY-DER Can Simidi Derneği Başkanı Nuri Yeşilbaş ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Kılıç ve Gümüşsuyu Muhtarı Ahmet Soylu’nun da katıldığı kahvaltıda sosyal yardımlaşmayı internet ortamına taşımak için çalışma başlattıklarını ifade eden Kaymakam Ergün, Hükümet Konağı’na gelen yaklaşık olarak 4 bin ihtiyaç sahibi insanın evraklarını imzalatması için yollara düşmeyeceğini söyledi.

Yardıma muhtaç olan kişiler internetten takip edildikten sonra eğer yardıma hak kazanmışlarsa kendilerine verecekleri kartla gidip ihtiyaçlarını alabileceklerini dile getiren Kaymakam Ergün, vatandaşa para yerine çek verileceğini, gıda çeki verilirse sadece gıda alabileceğini yada eğitim çeki verilirse sadece kırtasiye malzemeleri alabileceklerini dile getirerek Kaymakamlığın anlaşma yapacağı mağazalarda alış veriş yapar gibi ihtiyaçlarını alabileceklerini söyledi.

Daha sonra Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’yle ziyaretlerine devam eden Kaymakam Ergün’ü Dernek Başkanı İsmet Konca ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin 480 üyesi bulunduğunu kaydeden Başkan Konca,“Kastamonulu, Eskişehirli yada İstanbullu üyelerimiz var. Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği olsak da Türkiye’nin her bölgesinden üyelerimiz var” dedi.

Dernek Başkanı İsmet Konca, derneklerinin çalışmaları hakkında Kaymakam Ergün’e bilgi verirken dernek üyeleri de Kaymakamlığın alt biriminde çalışan bürokrasiler hakkında şikayetlerini dile getirerek bu sıkıntıların giderilmesini istediler.

Bu konu üzerine Kaymakam Ergün ise; “Bir çok şeyi siz kendiniz yaşıyorsunuz. Benim bürokrasiye evrak imzalatma gibi işim olmuyor. Çünkü bize evraklar dosya halinde hazır olarak geliyor. Eğer oralarda sıkıntılar var ise bu şikayetleri dile getirmeniz gerekir. Bu tür konularla ilgili önerileriniz olursa bize söyleyin. Gerçekten Ankara bu konuyla ilgili iyi çalışıyor” dedi.

Yapmış olduğu çalışmalarda en çok Yeşilkart ve Vakıf çalışmalarına önem verdiğine değinen Kaymakam Ergün şunları söyledi: “Yeşilkart yada Vakıf gibi yerlerde işleri olan vatandaşımız başlatmış olduğumuz çalışmalar sonucunda sadece bağlı bulunduğu muhtarlığa giderek işini orada bitirecek. Artık kapı kapı dolaşarak evrak imzalatmayacak. Muhtarlığa TC numarasıyla birlikte giderek, orada muhtar tarafından web camera ile fotoğrafı çekilecek ve ondan sonra evine gidecek. Daha sonra Sağlık Grup’taki görevli personel bakacak, eksikleri varsa tamamlayacak. Şuanda 100 kullanıcılı bir servırımız var. Vatandaş artık kapı kapı dolaşıp işlem yaptırmayacak. Vatandaş muhtarlığa gittikten sonra internet üzerinden diğer işlemleri yapılacak. Buradaki hedef kitle eğitim düzeyi düşük, ekonomik gücü zayıf ve yaşlılar.” 

Beykoz’un asayişle olan durumunu öğrenmek isteyen bazı dernek üyelerin sorusu üzerine Kaymakam Aydın şu cevabı verdi: “Yapılan istatistiklere baktığınız zaman İstanbul’un en huzurlu ilçelerinden biri Beykoz. Eksikler var yok değil. Mesela MBS kameraları yeterli değil, bu konuyla ilgili araştırmalar yapılıyor belki sizden bu konu hakkında yardım alacağız. Çünkü bunu ilçeler kendi imkanlarıyla yapıyor. Birde araç konusunda sıkıntılarımızda var.”

Çoruh Restaurant hizmete açıldı.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ne yapmış olduğu ziyaretin ardından Kaymakam Ergün, Kavacık’taki Çoruh Restaurant’ın açılışına katıldı.

Rüzgarlıbahçe Cumhuriyet Caddesi No: 51/A adresinde Beykozlulara hizmet vermeye başlayan Restaurant sahibi Köksal Aktaş,Cağ Kebabını Beykoz’a getirdiğini ifade etti.

Açılışına Kaymakam Aydın Ergün’ün de katıldığı Çoruh Restaurant sahibi Köksal Aktaş, fiyatların herkesin bütçesine uygun standartlarda olduğunu kaydetti.

Ev yemekleriyle Beykozluları ağırlamaya başlayan Köksal Aktaş, özellikle Beykoz’un hiçbir yerinde olmadığını belirttiği Cağ Kebabıyla iddialı olduğunu söyledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz