Eğitim

Ergün Kanlıcalıları ikna edebilecek mi?

Ergün Kanlıcalıları ikna edebilecek mi?
2014.07.17 00:00
| | |
8582

Beykoz Kaymakamlığı Kanlıca’ya yeni bir okul için kolları sıvasa da Kanlıcalıları ikna etmek oldukça zor görünüyor.

Beykoz’da eğitimle ilgili önemli çalışmaları olan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün Kanlıca da yeni bir okul yapılması için Kanlıca halkını ikna etmeye çalışıyor.

Sedet Simavi İlköğretim Okulu’nun deprem güçlendirme çalışmaları sırasında yaşanan gecikme nedeniyle ise yetkililere güveni azalan Kanlıcalılar talebe temkinli yaklaşıyor.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Sedat Simavi İlköğretim Okul Müdürü Erol Aydın Şener ve Okul Aile Birliği Başkanı Ali Sedat Emanet ve Yöneticilerinin katıldığı toplantıda konu masaya yatırıldı.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün, Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nun adının değiştirilmemesi koşuluyla ana sınıfı yapılması teklifine okul aile birliği sıcak bakarken, Kanlıca halkı ise endişeli bakıyor.

Tatlıcı Villalarının içinde 24 derslikli yeni okul

Aydın Ergün, Sedat Simavi İlköğretim Okulu’nun ana okulu yapılması karşılığında Hıdiv Kasrı’nın içinde yer alan 3.2 dönümlük arazide 24 derslikli, spor salonu ve teknoloji sınıfı olan bir okul yapılması için elinden geleni yapacağını söylerken,  veliler okulun adının değiştirilmemesi gerektiğini ön şart olarak sunarken, teklife de sıcak bakmıyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Ali Sedat Emanet ise, velilerin endişelerinde kısmı olarak haklı olduklarını fakat Sedat Simavi Okulu’nun imkanlarının yetersiz olduğu gerçeğini de kabul etmek gerektiğini söyledi.

Spor Salonu ve teknoloji sınıfı  olmayan okulla ilgili Beykoz Belediyesi’nden destek istediklerini ve imkanları olmadığını söyleyen Beykoz Belediyesi’nin Sedat Simavi İlköğretim Okulu’na destek vermeyi reddettiğini kaydeden Emanet, yağmur yağdığı zaman çocukları spor yaptıramadıklarını çok mecbur kaldıkları zaman Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’ne gittiklerini belirtti.

Okulunun yerinin satılacağı şeklinde asparagas dedikodular yapıldığını da belirten Sedat Emanet, bu ifadelerin kesinlikle gerçek olmadığını kaydederek, Beykoz Kaymakamlığı’nın Kanlıca için yeni bir okul yapma girişimlerine Kanlıca halkının destek vermesi gerektiğini belirti.

Sedat Simavi Vakfı yetkililerince gelişmelerin değerlendirilmesinin ardından kararın verileceği öğrenildi.

Konunun tartışıldığı toplantıda öğrenci velilerine birde “Öğrenmeyi Öğrenmek” isimli bir konferans verildi. Kaymakam Aydın Ergün’ün de dinlediği konferansı veren Aydan Tunce Arar, Ailelerin çocuklarına nasıl davranacağını anlattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ali Sedat Emanet, Kanlıca, Aydın Ergün

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"