Yaşam

Ergül’den tapu töreninde anlamlı mesajlar

Ergül’den tapu töreninde anlamlı mesajlar
2014.07.27 00:00
| | |
7824

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, düzenlenen tapu töreninde toplam 31 ailenin daha tapusuna kavuşmasının sevincini paylaştı.

İncirköy ve Soğuksu Mahalleleri’nde yıllardır devam eden mülkiyet sorununun çözümü noktasında büyük çaba sarf eden Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, 1 No’lu Nikah Salonu’nda düzenlenen tapu töreninde 18’i İncirköy Mahallesi ve 13’ü Soğuksu Mahallesi olmak üzere toplam 31 ailenin daha tapusuna kavuşmasının sevincini paylaştı.

Tapu töreninde geçtiğimiz günlerde yaşanan provokasyona da değinen Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, “daha önce de defalarca söyledim ve yine söylüyorum; planlarla ilgili olarak kimsenin burnunun kanamasına izin vermeyeceğim. Ama maalesef her seçim dönemi yaklaştığında olduğu gibi yine bazı art niyetliler Beykoz’un en hassas konusu olan mülkiyet sorunu üzerinden politika üretiyor. Bu güne kadar hep söylediğim bir şey var; ben kesinlikle Beykoz’da, sizlerle birlikte yaşamaya devam edeceğim. Sizleri mağdur edecek uygulamalar yapmamı benden beklemeyin” dedi. Başkan Ergül şöyle devam etti; “tapu ve mülkiyet konusuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Soğuksu ve İncirköy Mahalleleri’nin yıllardır çözülemeyen meselesini Özbek Ailesi’yle görüşerek, sizlerle aralarında köprü olarak çözmeye çalışıyoruz. Bu güne kadar da Özbek Ailesi’nin olumlu tutumuyla büyük mesafe kaydettik ve çalışmalarımız aynı hızla devam ediyor”.

“Aramıza fitne sokmaya çalışanlar var!”

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül geçtiğim günlerde planlarla ilgili yapılan toplantıda yaşanan tatsızlıklara da değindi. Ergül şöyle konuştu; “Beykoz’un bazı yerlerinde insanlarımıza evlerinin yıkılacağını, Beykoz’dan çıkarılacaklarını söyleyenler var. Bunlar külliyen yalan ve provokasyon. İnanmayın o insanlaraBen sizlerin Belediye Başkanıyım, bu konularla ilgili sıkıntısı olan, kafasında soruları olan direkt bana gelsin. O ağızların söylediklerine bakmayın, inanmayın. Beykoz genelinde planlar konusunda hiç kimsenin burnunun kanamasına izin vermem, vermeyeceğim. Aramıza fitne sokmaya çalışanlarla da hem bu dünyada hem de öbür dünyada hesaplaşacağım. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki bu konuda hiç kimseyi mağdur etmeyeceğim. Sizlere gelip evinizin yıkılacağını söyleyenlere inanmayın, yalan söylüyorlar, fitne sokmaya çalışıyorlar. 

31 aile daha tapu sahibi oldu

İncirköy ve Soğuksu Mahallelerinde devam eden tapu çalışmaları kapsamında bu gün de 31 aile tapularına kavuşurken vatandaşlar tapularını Belediye Zabıtalarının elinden aldı. Oldukça neşeli görünen Başkan Ergül, tapusunu alan vatandaşlarla da toplu fotoğraf çektirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Muharrem Ergül, Beykoz, Belediye Başkanlığı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"