Ergül’den Büyükelçi ziyareti

  • Güncelleme: 08.02.2008 00:11
  • Okunma: 9855 kez
  • Yorum: 0
TDBB Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül Ankara’da Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçileriyle bir araya geldi.
Ergül’den Büyükelçi ziyareti

TDBB Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, Ankara’da Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçileriyle bir araya geldi.

Türk Dünyasındaki Yerel yönetimlerin bir araya gelmesini ve ortak proje oluşturmasını hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği bu yıl Türkmenistan ve Özbekistan’da faaliyette bulunacak.

Türkmenistan ve Özbekistan´da bulunan yerel yönetimlerle işbirliğini hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği bu yıl Beykoz, Hendek ve Sarıyer belediyeleri ile Türkmenistan ve Özbekistan’a çıkartma yapacaklar.

Beykoz, Hendek ve Sarıyer

Türkmenistan Büyükelçisi Nurberdi Amanmuradov’ı büyükelçilikte ziyaret eden heyet, Türkmenistan’da bulunan belediyeler hakkında bilgi alarak birliğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Türkmenistan´a önden bir ekip gönderdiklerini ifade eden TDBB Başkan Yardımcısı Ali İnci,“Türkmenistan’a ilk defa gideceğiz. Hedefimiz Türkmenistan´a görme engelliler bilişim laboratuarı açmak. Kısa zamanda bu ülkeye bir gezi gerçekleştirerek birlik ve dayanışma sergileyeceğiz” dedi.

Bilişim laboratuarı

Türkmenistan Büyükelçisi Amanmuradov, Türk Dünyasındaki yerel yönetimlerle birliktelikten mutluluk duyacağını belirterek, TDBB’ne teşekkür etti. Daha sonra Özbekistan Büyükelçiliğini ziyaret eden ekip burada Büyükelçi Ulfat Kadirov ile görüştüler. Önümüzdeki günlerde Özbekistan’a gidecek olan TDBB heyeti, Büyükelçiden Özbekistan hakkında bilgi aldıktan sonra temaslarını tamamladı.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz