Yaşam

Ergül’den Büyükelçi ziyareti

Ergül’den Büyükelçi ziyareti
2014.07.29 00:00
| | |
9203

TDBB Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül Ankara’da Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçileriyle bir araya geldi.

TDBB Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, Ankara’da Türkmenistan ve Özbekistan Büyükelçileriyle bir araya geldi.

Türk Dünyasındaki Yerel yönetimlerin bir araya gelmesini ve ortak proje oluşturmasını hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği bu yıl Türkmenistan ve Özbekistan’da faaliyette bulunacak.

Türkmenistan ve Özbekistan´da bulunan yerel yönetimlerle işbirliğini hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği bu yıl Beykoz, Hendek ve Sarıyer belediyeleri ile Türkmenistan ve Özbekistan’a çıkartma yapacaklar.

Beykoz, Hendek ve Sarıyer

Türkmenistan Büyükelçisi Nurberdi Amanmuradov’ı büyükelçilikte ziyaret eden heyet, Türkmenistan’da bulunan belediyeler hakkında bilgi alarak birliğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Türkmenistan´a önden bir ekip gönderdiklerini ifade eden TDBB Başkan Yardımcısı Ali İnci,“Türkmenistan’a ilk defa gideceğiz. Hedefimiz Türkmenistan´a görme engelliler bilişim laboratuarı açmak. Kısa zamanda bu ülkeye bir gezi gerçekleştirerek birlik ve dayanışma sergileyeceğiz” dedi.

Bilişim laboratuarı

Türkmenistan Büyükelçisi Amanmuradov, Türk Dünyasındaki yerel yönetimlerle birliktelikten mutluluk duyacağını belirterek, TDBB’ne teşekkür etti. Daha sonra Özbekistan Büyükelçiliğini ziyaret eden ekip burada Büyükelçi Ulfat Kadirov ile görüştüler. Önümüzdeki günlerde Özbekistan’a gidecek olan TDBB heyeti, Büyükelçiden Özbekistan hakkında bilgi aldıktan sonra temaslarını tamamladı.

Anahtar Kelimeler: Muharrem Ergül, TOBB, Özbekistan, Ankara, Beykoz, Hendek, Sarıyer

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"