Yaşam

Ergül de Gökçe’yi uğurladı

Ergül de Gökçe’yi uğurladı
2014.07.27 00:00
| | |
6623

Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Samsun Vali Yardımcılığı görevine atanan Kaymakam Cengiz Gökçe için veda yemeği düzenledi.

Beytaş Tesislerinde düzenlenen yemeğe Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem sefer, Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Çavuşbaşı Belde Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç, Boğaz Komutanı, Emniyet Müdürü Kaan Bal, Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, daire müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Diğer yandan, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahmut Yavuz’un veda yemeğine davet edilmemesine bazı CHP’liler tepki gösterdi.

Sunumunu Başkan Danışmanı Coşkun Tosun’un yaptığı yemeğin açılış konuşmasını Başkan Muharrem Ergül yaptı. Rahatsızlığından dolayı kısa bir konuşma yapan Başkan Ergül, yemeğe katılan herkesle aynı duyguları paylaştığını ve Kaymakam Gökçe’nin gidişinden duyduğu üzüntüyü belirterek, “bu veda çok az rastlanan bir durum” dedi.

Kaymakam Cengiz Gökçe’yle 3,5 yıl birlikte görev yaptığını kaydeden Başkan Hanefi Dilmaç’ta, Çavuşbaşı Beldesi’nin sıkıntılı bir yer olmasından dolayı çalışmalarında Kaymakam Gökçe’nin bir ağabey gibi yaklaşarak yardımcı olduğunu ifade etti.

Son olarak kürsüye davet edilen Kaymakam Gökçe, konuşması esnasında oldukça duygusal anlar yaşayarak, gözlerinin dolduğu dikkat çekti. 5,5 yıl önce Beykoz’u fiziki ve coğrafi yapısı itibariyle çok beğendiğini dile getiren Kaymakam Gökçe, çalışmaya başladıktan sonra da Beykozluların çok güzel insanlar olduğunu gördüğünü söyledi.

İnsanları çok sevdiğini ve bu sevgi karşısında da sadece dostluk ve vefa beklediğini belirten Gökçe,“kamu yönetiminde kendimi hiçbir zaman yönetici olarak görmedim. Bir orkestra şefi gibi idari amirlerle uyumlu olarak çalıştım. Merkezi ve mahalli idarelerin bir arada uyum içerisinde çalışması beni her zaman memnun etmiştir. Çünkü halkın daha iyi hizmet alabilmesi için devlet dairelerinin bir arada, uyum içerisinde çalışması gerekir. Benim için en büyük gurur halkın taktiridir” dedi.

Bütün Beykoz halkını karşılıksız sevdiğini vurgulayan Kaymakam Gökçe sözlerine şöyle devam etti:“Görevde oluruz yada olmayız. Biz Beykoz’un suyunu içtik, ekmeğini yedik. Her nerede olursam olayım, sizin istekleriniz her zaman benim için emirdir. Elimden geleni yapmaya hazırım.”

Kaymakam Gökçe konuşmasının sonunda özellikle Boğaz Komutanlığına teşekkür ederek, Beykoz halkının afetten kurtulması için, çalışmalarında gösterdiği desteği anlatarak yapılan bu desteğin asla unutulmayacağını söyledi.

Kaymakam Gökçe’ye, Beykoz’un simgesi olan bazı cam ürünlerinin hediye edildiği yemeğin sonunda davetlileri tek tek uğurlayarak teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Muharrem Ergül, Cengiz Gökçe, Samsun, Vali, Yardımcı, Uğurlama

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"