Erdoğan ve Çelikbilek... Özel bir saat

  • Güncelleme: 26.02.2015 20:27
  • Okunma: 14599 kez
  • Yorum: 0
İlim Yayma Vakfı 40. Kuruluş Programı’nda Başbakan Erdoğan’la özel bir görüşme yapan Başkan Çelikbilek görüşmeyle ilgili Dost Beykoz’a açıklamalarda bulundu.
Erdoğan ve Çelikbilek... Özel bir saat

İlim Yayma Vakfı’nın 40. Kuruluş Yıldönümü Programının ardından,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir saate yakın bir süre özel görüştü.

Erdoğan’la baş başa görüşen Beykoz Belediye Başkanı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, “Başbakanımız Beykoz halkına selam söyledi” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Vakfın çalışmalarına ilişkin bilgi aktardığını söyleyen Başkan Çelikbilek, yapılacak yurtlar ve bundan önce yapılanlarla ilgili konuştuklarını ifade etti.“Sayın Başbakanımıza daha önce muhterem kayınvalidemin vefatında taziyelerini iletmek üzere aradığında 2B çalışmalarıyla ilgili bilgi vermiştik. O günden sonra yapmış olduğumuz çalışmaları da Sayın Başbakanımıza aktardık” şeklinde konuşarak,“Başbakanımızın Beykoz’un sorunlarıyla yakından ilgilenmesi bizi çok mutlu ediyor”dedi.

2B ile ilgili ve diğer mülkiyet sorunlarıyla ilgili yapılan yeni çalışmaları aktardığını ifade eden Yücel Çelikbilek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, İBB arazilerinin devir işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade ettiğini, diğer taraftan vakıf ve hazine arazileriyle ilgili de çalışmaların dürdüğünü söylediğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan’a, 2-B sürecinin tamamlanmasından sonra vakıf ve hazine arazileriyle ilgili de devir işlemlerine başlayacaklarını söylediğini anlatan Başkan Çelikbilek,  2-B’de 9 mahallenin devrinin gerçekleştiğini, diğer mahallelerin de 12 Aralık’tan önce devrinin tamamlanacağını, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın masasında imzada olduğunu ifade ettim. Sayın Başbakanımız bunun üzerine “Beykozlu vatandaşlarıma selamlarımı söyle. Onların huzur içinde yaşamaları için hükümet olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.“Yapacağınız uygulamalar vatandaşlarımızın lehine olsun”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Başbakan’ın Beykoz’un mülkiyet sorununda son aşamaya gelinmesinden memnuniyet duyduğunu belirtirken, İBB Parsellerinde vatandaşlara % 18 KDV ödetilmeyip, 2 yıl beklenmesini ve bu 2 yıllık süre zarfında ecr-i misil uygulanmamasını da çok olumlu bulduğunu belirtti. Çelikbilek sözlerini şöyle tamamladı; “Sayın Başbakanımız, ‘yapacağınız uygulamalar ve alacağınız kararlar mutlaka vatandaşlarımızın lehine olsun. Asla onların aleyhine olacak bir karar ve uygulama içerisinde olmayın, Beykoz’a selamımı söyleyin” dedi. 

Haber Merkezi