Erdoğan onayladı bir mahalle daha korumaya alındı

  • 2
  • 11467
Erdoğan onayladı bir mahalle daha korumaya alındı
Erdoğan onayladı bir mahalle daha korumaya alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla resmi gazetede yayınlanan kararda Beykoz Zerzevatçı Mahallesi kesin korunacak hassas alan ilan edildi.

Resmi Gazete'nin 25 Şubat 2022 tarihli yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kararı daha yayınlandı. Yayınlanan kararla Zerzevatçı Mahallesi hassas alan olarak ilan edildi.

O karara göre Beykoz Zerzevatçı Mahallesi'nin tamamı kesin korunacak alan ilan edildi. Beykoz'da bulunan Zerzevatçı Mahallesi Doğal Sit Alanı'nın koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, sınır ve koordinatların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi hakkındaki karar resmi gazetede yayımlandı.

Resmi Gazete'nin 31761. sayısında yayınlanan 5248 sayılı kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı karar yürürlüğe gitmiş oldu.

Haber Merkezi

Beykoz'da her geçen gün büyüyen tartışma
Önceki Beykoz'da her geçen gün büyüyen tartışma
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (2 Yorum)

Hakkı Aslan (2 yıl önce)

Siz krokiye iyi bakmamışsınız. Zerzavatta yolun üst tarafındaki orman korumaya alındı. İnşallah bu sene imar çıkarak mahalleli yıllardır beklediği imara kavuşacak. Bakanlığın haritasına bakarsanız imar çıkacak yerler belirlendi. Doğru haber yapın. Önce kendiniz bir algılayın krokiyi, sonra yorumlayın.

Osman arslan (2 yıl önce)

Tamam da Acar Blue ve altında yükselen 50 katlı binalar ta sultanahmet meydanından görünüyor. Beykoz'da imar hep garibanı mı ilgilendiriyor?

Yorum Yaz