Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı

  • 0
  • 9225
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı
Erdoğan'ı Beykoz'da 70 bin kişi karşıladı

Erdoğan, 28 Mayıs'taki 2. tur seçimlerinin final mitingini yaptığı Beykoz'da, "Bay bay Kemal, sen bizim bayrak sevgimizle asla aşık atamazsın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. tura kalan seçimlerin finalini Beykoz'da yaptı.

Yaklaşık 70 bin kişinin Beykoz Sahil'deki miting alanında bir araya geldiğini söyleyen Erdoğan, "Biz Beykoz'u çok seviyoruz. Bu meydanda, 7 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki tarihi mitingin Beykoz'daki tarihi yansımasını görüyorum.

Bu coşkuyu asla kaybetmiyoruz değil mi? Tıpkı bugün bu meydana koştuğumuz gibi yarın da sandıklara koşuyor muyuz? Sabah erken saatlerinden itibaren oylarımızı kullanıyor muyuz? Bir önceki seçimde sandığa giden hiçbir kardeşimiz fire vermeyecek, buna var mıyız?" dedi.

Erdoğan, "Ya bu sahtekarlar ne diyorlar; 'Kadınlar kaybedecek.' Kadınlar niye kaybedecek? Bunlar böyle sahtekar. 21 senedir bu ülkenin kadınları kaybetmedi, hep kazandı Bay Kemal. Ama siz, bizim kızlarımıza üniversitelerimizin kapısını kapattınız. Senin yardımcın, ismini vermeye gerek yok, ikna odalarında kızlarımızın başlarını açtırttı, onları ikna etmeye çalıştı. 'Nur Serter', adını istiyorsunuz, verdim. Şimdi nerede Nur Serter? Yok.

Ama sen göstermelik olarak başörtülü kızlarımızı, bayanları alıyorsun, onlara bir rozet takarak, 'Bak biz başörtüye karşı değiliz' diyorsun. Ya bırak bu sahtekarlığı, bu cambazlığı bırak." ifadelerini kullandı.

14 Mayıs'ta yüzde 52'yle şahsına teveccüh gösteren Beykoz'dan bu sefer rekor beklediğini belirten Erdoğan, "Beykoz, 28 Mayıs'ta 'Durmak yok, yola devam.' diyor muyuz? 28 Mayıs'ta 'Doğru adımla, doğru adamla yola devam.' diyor muyuz? 28 Mayıs'ta sandıkları patlatıyor muyuz? Bunun için son ana kadar çalışıyor muyuz? Beykoz maşallah yarına hazır. Beykoz'u ben çok severim. Beykoz'u iyi tanırım. Hele hele Tokatköy'ün orada çok futbol oynadım. Yakınlarım var. O yakınlarıma babacığımla anneciğimle beraber gelir, onların malum böyle sımsıcak sütünü içerdik.

Tanırım buraları, bilirim. Şimdi Tokatköy'ün sıkıntısı var. Büyükşehir'e ait olan bu sorunu inşallah seçimden sonra biz, Çevre Şehircilik Bakanlığımızla çözeceğiz. Büyükşehir'i burada pas edeceğiz, saf dışı bırakacağız ve bu adımı da inşallah atacağız."

"Yarın akşam öyle bir kazanacağız ki bir avuç kifayetsiz muhteris dışında kimse kaybetmeyecek. Öyle bir kazanacağız ki milli iradeye parmak sallayan hadsizler dışında Kandil'den ülkemizi karıştırmaya çalışanlar dışında kimse kaybetmeyecek" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizim 21 yılda ülkemize kazandırdıklarımıza baksın. Öyle masa yumruklamakla milliyetçi olunmaz. Hamasetle, dün söylediğini bugün inkar etmekle milliyetçi olunmaz. Kandil'le, Pensilvanya'yla kol kola girenlerden milliyetçi olmaz. Batıda 'Vatan millet.' deyip doğuda 'Kana kan, intikam.' naraları atanlarla miting düzenleyenlerden milliyetçi olmaz. Meydan meydan dolaşıp eli kanlı katillere özgürlük isteyenlerden de milliyetçi olmaz.

Şu büyük şehirlerde ne yaptınız? İstanbul'da ne yaptınız? Rezalet. Ankara'da ne yaptınız? Rezalet. İzmir'de ne yaptınız? Rezalet. Diğerlerini saymıyorum. Sadece bunlar yeter. Gözümüzün önünde. İşte, Yavuz Sultan Selim Köprüsü diyorum. Marmaray diyorum. Avrasya Tüneli diyorum. Bak, biz eserlerimizle konuşuyoruz. Doğal gazı ücretsiz almaya başladık mı? İnşallah 1 yıl boyunca mutfaklardaki doğal gazın 25 metreküpünü ücretsiz olarak sizlere vermeye devam edeceğiz."

Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yaklaşık 1,5 sene önce "altı benzemezi" bir araya getirerek bir sofra kurduğunu, her ne kadar tutmasa da Kılıçdaroğlu'nun bu masayı "Halil İbrahim Sofrası" diyerek millete pazarlamaya çalıştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı seçiminin yarın gerçekleştirilecek ikinci turuna işaret eden Erdoğan, "Şimdi önümüzde yine bir karar anı var. Yarın sadece kendimizle ilgili değil, evlatlarımızın, ülkemizin istikbaliyle ilgili de çok hayati bir karar vereceğiz. Sizlerin emanetine asla leke bulaştırmamış bir kardeşiniz olarak 5 yıl daha bu göreve talibiz.

Son 21 yıldır Türkiye bize emanetti, yarın biz de Türkiye'ye emanetiz. Son 21 yıldır milletimiz bize emanetti, yarın biz de milletimize emanetiz. Tıpkı bizim gibi sizlerin de emanete halel getirmeyeceğinize inanıyorum. Milletimizin en doğru kararı vereceğinden asla şüphe duymuyorum." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'nin hikmet dolu şu tavsiyelerine ram oluyoruz." diyerek "Hak, şerleri hayreyler/ Zannetme ki gayreyler/ Arif anı seyreyler/ Mevla görelim neyler/ Neylerse güzel eyler." dizelerini okudu.

Alandaki vatandaşlara, "Şimdi vedalaşmadan önce şöyle bir kavlimizi yenileyelim istiyorum. Hazır mıyız? Öyle bir haykıralım ki tüm Türkiye duysun." diyerek seslenen Erdoğan, katılımcılarla birlikte "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini tekrarladıktan sonra "Sandıklar size emanet. Ülkem sizlere emanet." diyerek sözlerini tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile vatandaşları selamladı.

Haber Merkezi

Beykoz Alperenler Derneği Kılıçdaroğlu dedi
Önceki Beykoz Alperenler Derneği Kılıçdaroğlu dedi
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz