Erdoğan, Güneysuluların düğünü için Beykoz'da

  • Güncelleme: 23.07.2017 18:49
  • Okunma: 17879 kez
  • Yorum: 0
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneysulu Gündoğan ailesinin Beykoz Çavuşbaşındaki düğününe katıldı.
Erdoğan, Güneysuluların düğünü için Beykoz'da

Beykoz Çavuşbaşı Kasrı dün akşam devletin zirvesini ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneysulu hemşerisi Mustafa Gündoğan'ın kızı Nurdan Gündoğan'ın düğün törenine katıldı.

Mustafa Gündoğan'ın kızı Nurdan Gündoğan'ın Mesut Saroğlu ile hayatını birleştirdiği düğün törenine devletin zirvesi akın etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve binin üzerinde davetli katıldı.

Çekmeköy üzerinden Beykoz'a geldi

Gündoğan ailesinin düğün törenine katılmak üzere Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'ne gelen Erdoğan, Ümraniye'yi geçtikten sonra Çekmeköy üzerinden düğün töreninin yapılacağı alana ulaştı. Cumhurbaşkanlığı konvoyuna, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer bakanların konvoyu da eşlik etti. Kilometrelerce uzunluğa ulaşan araçlar, kameralar tarafından dakika dakika kaydedildi.

"...dört olur bereket olur. Gerisi Allah kerim"

İBB Başkanı Topbaş'ın kıydığı nikahın şahitliğini üstlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah her iki yavrumuza saadet versin. En kötü günleri bugün ki gibi olsun, aynı yastıkta kocasınlar evlilik uzun bir yolculuk. İyi günler var, kötü günler var. Mutluluk paylaşıldıkça artar. Tabii olumsuzluklarda olacak, onda da sabır mutluluğa dönüşür. Bu yolculukta özellikle güçlü aileler, güçlü milletleri oluşturur. Gerek Rabbimizin ve Peygamberimizin bizlere olan tavsiyesi var. "Diğer toplumlara karşı ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim" diyor. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur. Gerisi Allah kerim" ifadelerini kullanarak Saroğlu çiftine, "bir sorun var mı?" diye sorarak teyit aldı.

Kavacık'ta trafik kilitlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akşam ezanının okunmasıyla birlikte düğün töreninin gerçekleştirildiği mekandan ayrıldı. Saat 20.47 sıralarında Kavacık'a ulaşan Erdoğan'ın konvoyu için trafik durduruldu, helikopter desteğiyle yoğun güvenlik önlemi alındı.

Düğün geç saatlere kadar devam etti

Erdoğan'ın ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'da Çavuşbaşı Kasrına gelerek yeni çifti tebrik etti. Başkan Can'ın oldukça keyifsiz olduğu görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz'a en son 27 Nisan günü Anayasa Mahkemesinin kuruluşunun 55. Yıldönümü yemeği için gelmişti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz