Erdoğan Dernekler Birliği’ne konuk oldu

  • 0
  • 7395
Erdoğan Dernekler Birliği’ne konuk oldu
Erdoğan Dernekler Birliği’ne konuk oldu
Erdoğan Dernekler Birliği’ne konuk oldu

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Beykoz Giresunlular Derneği’nde toplanan İl Dernekler Birliği’ni ziyaret etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Kavacık’ta ki binasına gerçekleşen ziyarete Beykoz İl Dernekler Birliği Dönem Başkanlığı’nı, Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya’ya devreden Batum Havalisi Başkanı Ali Kemal Kılıç ve Dernekler Birliği’nin diğer yönetim kurulu üyeleri de katıldı…

Ziyarette konuşan Giresunlular ve İl Dernekler Birliği Dönem Başkanı Hasan Karakaya, 5 yıldır Beykoz da 15 farklı bölgede İl Derneği olarak birliktelik oluşturduklarını bu yapılanmanın resmi bir statüsü olmamakla birlikte, gönül anlamında yapılan bir birliktelik olduğunu söyledi.

Dernekler Birliği’nin resmi bir statüsü yok

Çayır festivalinde yaşanan bir takım zorluklardan kolay aşılabilmesi için oluşturulan birlikteliğin beş yıldır devam ettiğini dile getiren Karakaya, Dernekler Birliği’nin esas amacının Beykoz’a yönelik ne yapılabiliri belirlemek olduğunu ve buna istinaden bir tüzük çalışması yürüttüklerini söyledi.

Köksüz Ağaç Yaşamaz

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise, STK’ları önemsediğini hatırlatarak, “Şu anda ben binlerce Giresunlu ile temas edemem ama siz bunların mesajlarını bizlere iletebilirsiniz” şeklinde konuştu.

“İstanbullu olacağız fakat doyduğumuz ve doğduğumuz yeride unutmayacağız… Bu şuna benziyor “Köksüz ağaç yaşamaz devrilir.” Koca koca insanların göremediğini bir çırak görebiliyor… Çünkü bakış farklılığı var, biri farklı boyutla bakıyor, diğeri daha iyi görebiliyor. ” ifadelerini kullanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, “yani şehirlerin, toplumların, insanların sorunlarını siz daha iyi görebilirsiniz… Mahalle içindeki çaresiz bir insanı biz göremeyebiliriz ama siz bunu görebilirsiniz, daha doğrusu görmeniz lazım”  dedi.

Ekmeği çöpe atmayacağız

“Giresunlu dert edinmeli, demeli ki; ‘bizim hemşerilerimiz kurda kuşa yem olmayacak, uyuşturucuya kapkaça bulaşmayacak, tedbir alacağız. Trabzonlu diyeceki; ‘hemşerilerimiz kıyıda köşede tek başına kalıp bunalıma, çaresizlik içine girmeyecek, bir ana evladına mama alamıyor ya da yakacağı yoksa vesaire biz ne yapacağız, bulup buluşturup vereceğiz hiç olmadı ilgili makamlara başvuracağız… O da mı olmadı zekâtımızı vereceğiz” diyen Erdoğan “Dünyanın en ücra köşesinde açlıktan kıvranan insanlar varken biz ekmeği çöpe atmayacağız” uyarsını yaptı.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk il birlikte, cam ocağını ziyaret ettiklerini hatırlatan Kaymakam Erdoğan, "en kısa zamanda Egemen Bağış Bakanımızı buraya davet etmeyi düşünüyorum… İstanbul’da Avrupa Birliği’ne hazırlık sürecinde eşleşme olacak 39 İlçeden 10 İlçe Avrupa’nın belli yerleri ile eşleşecek Beykoz’un olması için özel gayret gösteriyoruz” dedi.

Beykoz’da Cam Müzesi neden yok?

Hatay, Gaziantep ve Eskişehir’de Cam Müzesi olduğunu hatırlatan Kaymakam, peki Beykoz da neden yok? Sadece yöneticilerin duyarsızlığı mı? Yoksa başka bir şey mi var?” diye sordu.

Bana proje getirin

Dernek Başkanlarına cam konusuna daha duyarlı olmalarını tavsiye eden Erdoğan, “sizlere bu konuda bilgi ödevi veriyorum. Cam sanatından anlayan insanlara gidin sorun araştırın, bulun bizlerde uygulayalım… Bana mantıklı, güzel ve yaşayacak projelerle gelin” dedi.

“Şu anda imar planı çalışmaları var… 2B hazırlığı var, bunlar çözülürken aslında tam zamanı Beykoz için bunlar şans olabilir… Yani kentsel dönüşümün içinde iyi çalıştığınızda birçok engelleri kaldırıcı hükümlerde var. Bu sizin yapacağınız hazırlığa yapacağınız projeye bağlı” diyen Erdoğan “Çömlekçinin birine gezerken uğradım ve iki bayanın çalıştığını gördüm, o iki bayana dedim ki, ‘siz burada ne yapıyorsunuz’ Bana verdikleri cevap çok hoşuma gitti. “Biz bu işi seviyoruz ve bu dalda daha güzel etkinlikler yapmak istiyoruz” Bendeonlara “Bu işi meslek edindiyseniz ve kafanızda güzel icraatlar düşünüyorsanız bana projelerinizle gelin uygulamaya müsaitse uygularız sizin başınıza şu anda talih kuşu kondu” ifadelerini kullandı.

Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ve İl Dernekleri Birliği’nin diğer Yönetim Kurulu üyelerinin Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler…

Haber Merkezi 

Kemençe atölyesi yeni yerinde daha aktif
Önceki Kemençe atölyesi yeni yerinde daha aktif
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz