Erdoğan’dan, Hamza Çebi’ye Beykoz teşekkürü

  • Güncelleme: 12.08.2018 22:29
  • Okunma: 15734 kez
  • Yorum: 0
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çayır Festivali’ne katılan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi’ye, Beykoz’daki ifadeleri nedeniyle teşekkür etti.
Erdoğan’dan, Hamza Çebi’ye Beykoz teşekkürü

Akif Hamzaçebi: “Millet olarak bu sıkıntıları aşmaya muktediriz”

Tarihi Beykoz Çayırı’nda yapılan festival programında Giresunlular Gecesi’ne katılan CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi, ülkemizde yaşanan dolar krizine değinmiş, "Türkiye Cumhuriyeti inanıyorum ki sahip olduğu kültürüyle, ilelebet bu bayrak altında özgür ve bağımsız bir şekilde yaşayacaktır. Türkiye daima güçlü olacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de katılmış olduğu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Akif Hamzaçebi’ye teşekkür etti.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirerek, “bir Genel Sekreter atadı, Akif Hamza Çebi, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Erdoğan konuşmasının devamında, “Biz birilerinin bize saldırısını anladık da, ey Kılıçdaroğlu sana ne oluyor? Sayın Genel Sekreter Hamzaçebi'ye teşekkür ediyorum. Genel Başkanı onu anlamamış. Sayın Kılıçdaroğlu ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Sen zannediyor musun, bu döviz baronlarının yanında yer aldığında sana pare verecekler” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Sekreteri Akif Hamza Çebi’nin ifadeleri,  “Millet olarak bu sıkıntıları aşmaya muktediriz” başlığıyla Anadolu Ajansı sayfalarında Dost Beykoz Haber Müdürü Muhammed Gencebay Gür imzası ile yayınlanmıştı.

Akif Hamza Çebi Beykoz’da ne demişti?

"Türkiye büyük bir ülke, Türkiye güçlü bir ülke, sıkıntılarımız olabilir. Türkiye olarak, millet olarak bu sıkıntıları aşmaya muktediriz. Buna yürekten inanıyorum. Toplulukları millete dönüştüren unsur kültürdür. Kültürümüz sağlamsa millet ayaktadır. Türkiye Cumhuriyeti inanıyorum ki sahip olduğu kültürüyle, ilelebet bu bayrak altında özgür ve bağımsız bir şekilde yaşayacaktır. Türkiye daima güçlü olacaktır."

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz