Erdoğan'dan Beykoz’da anlamlı ziyaret

  • Güncelleme: 09.08.2014 00:11
  • Okunma: 36102 kez
  • Yorum: 1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi İsmail Ağa Cemaati'nin manevi önderi Mahmut Efendi'yi Çavuşbaşı’ndaki ikametgâhında ziyaret etti…
Erdoğan'dan Beykoz’da anlamlı ziyaret

Son derece gizli tutulan ziyaret,  daha sonra Marifet Dernekler Federasyonu Genel Sekreterliği’nden bir açıklama yapılarak kamuoyuyla paylaşıldı.

9 Ağustos gecesi saat 21.00 sularında, eşi emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte Çavuşbaşı’na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği 27 Mart 1994 Yerel Seçimleri öncesinde de son ziyaretini Mahmut Efendi’ye yapmış, dua ve destek istemişti. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesinde de son ziyaretini Mahmut Ustaosmanoğlu’na yapması bu çerçevede anlamlı bulundu.

Yaklaşık 2 saati aşkın bir süre devam eden ziyarette, Cübbeli Ahmet Hoca,  Marifet Dernekler Federasyonu ve Mahmut Efendi’nin bacanağı olan Muhammed Keskin Hoca ve Marifet Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Ali Osman Çite’de hazır bulundu.

Ziyaret sonrası yapılan yazılı açıklama da ise şu ifadelere yer verildi:

"Muhterem Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi, Muhtereme eşi ve kerimesiyle birlikte Mahmud Efendi Hazretlerimizi hâne-i saadetlerinde ziyaret ettiler.

Yaklaşık 2 saate yakın çok samimi muhabbet ortamında geçen bu ziyarette değerli Başbakanımız, Efendi Hazretlerimiz'den dua ve himmet talep ettiler. Efendi Hazretlerimiz de kendisine hayır duada bulundular. Bu ziyarette Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve Muhammed Keskin Hocaefendi de hazır bulundular. Allah-u Teala'nın bu ziyareti vatanımız, milletimiz ve ehli sünnet camiamız için hayırlara vesile kılmasını niyaz ederiz."

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

hacı zuhal kara kalamış (7 yıl önce)

rabbim, bizlere böyle mübarek insanların hayır dualarını almayı nasip etsin,başımızdan eksik etmesin uzun ve sağlıklı ömür nasip etsin

Yorum Yaz