Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu

  • 0
  • 36147
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu
Erdoğan Beykozlu sevenleriyle buluştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sevenleriyle buluşmak üzere Beykoz’a geldi…

Bölge milletvekili adayı olması nedeniyle seçim çalışmalarını ilçelerden başlattıklarını ve ilk önce Beykoz’a geldiklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan’ın sözleri sık sık sloganlarla kesildi.

Söze “Beykoz” diyerek başladı…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sevenleriyle buluşmak üzere Beykoz’a geldi… İlk önce Kavacık’ta ki Medistate Hastanesi’nin açılışını gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim otobüsüyle Beykoz Belediyesi önüne geldi.

Burada binlerce seveni tarafından karşılanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için sevenlerinden destek istedi.

Kendisinin de bölge milletvekili adayı olması nedeniyle seçim çalışmalarını ilçelerden başlattıklarını ve ilk önce Beykoz’a geldiklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan’ın sözleri sık sık“Beykoz Seninle Gurur duyuyor” sloganlarıyla kesildi.

Konuşmasına Beykoz ile başladı…

Konuşmasına Beykoz ile başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “sizlere yerelde neler olduğunu anlatacak değilim… Sizler Beykoz’un yerelinde nelerin olduğunu çok iyi biliyorsunuz” ifadelerini kullanarak, “fakat ben bunları yeterli görmüyorum… Niçin yeterli görmüyorum derseniz.. Ben Beykozlu kardeşlerimle el ele vermek suretiyle Beykoz’u yerel de de çok daha modern çok daha farklı bir yere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

Beykozluların desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, “çünkü sizler bize yürü derseniz bizler yürürüz” ifadelerine yer verdi. 

Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı yoktu….

Beykoz’da yaklaşık 6 bin kişi tarafından karşılanan Başbakan Erdoğan 45 dakika süren bir konuşma yaptı… Ülke genelinde bir çok konuyu değerlendiren Başbakan Erdoğan’ın seçim otobüsü üzerinden yapmış olduğu konuşması sırasında; AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanında olmasına rağmen, Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Başbakan Erdoğan’ın yanında olmaması dikkati çekerken, Başbakan Erdoğan’ı dinlemeye gelen sevenleri arasında çeşitli yorumlara neden oldu.

AK Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan konuşmasın da şu konuları ele aldı:

12 Haziran da ustalık dönemi başlıyor

12 Haziran'dan itibaren inşallah kalfalık dönemi bitecek, ustalık dönemimiz başlayacak. Artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, artık gündem belirleyen bir Türkiye var.
Birileri Bozkurtlarımı yürütürüm diyor, biz diyoruz ki milletle yürüyoruz diyorum. MHP'ye gönül veren ülkücü kardeşlerimi bozkurtlardan ayırıyorum. Bizim tek yolumuz var o da demokrasi. Tek hedefimiz insanlarımıza hedefimizi kardeşlik yoluyla anlatmak, asla zorbalaşmayacağız.

Ana muhalefete eleştiri
Ana muhalefet şimdi uçuk şeyler söylüyor. bunları da bizim yaptıklarımız üzerinden söylüyor. Bazı siyasiler geçmişte şu ne veriyorsa ben 5 fazlasını vereceğim diyordu. Kılıçdaroğlu'da aynı mantıkla gidiyor. Çünkü o siyasette ne kalfa ne usta daha çırak bile değil. Öğrenecek bunları.

SSK Genel Müdürlüğü’nü bu beyefendiye verdiler. Bunun döneminde SSK sürekli zarardaydı. Genel müdürlüğü döneminde hastane kuyruklarında benim vatandaşımı inim inim inleten sen değil miydin? O zaman dönemin Başbakanlarına bu tehditleri neden yapamadın? Çünkü AK Parti'nin iktidarı bekleniyordu. Bizim iktidarımız geldi. Biz AK Parti ne verirse onun şu kadar fazlasını veririz diyor. Aile sigortası kanunu 1970'de çıkmış diyor. Ben ne yapayım uygulanmayan kanunu. Artık SSK hastanesi yok. Her hastane senin hastanen.

Hastanelerde robotla ameliyat yapılıyor.

Sayın Kılıçdaroğlu sen nerede yaşıyorsun? Bazı medyayı da almış yanına kendine göre atıp tutuyor. Yaptığı tek şey ambalaj ve doğru olmayan vaatler. Tek şey söylüyorum. SSK genel müdürlüğünün sürekli zararda oluşunu neyle izah edeceksin. Sen başarısız bir bürokrattın. Orada başarısız olan birine bu devlet nasıl emanet edilsin. Bunun söyledikleri göle maya çalmak gibi. Ya tutarsa diyor. Sakın ha! Kalan 50 günde, hep beraber dolaşmadık sokak bırakmayacağız. Kapı kapı dolaşacağız. Durmak yok, yola devam!

Dev sağlık kampusleri kuracağız.

Anadolu yakasında bir tane Avrupa yakasında bir tane. Bu hastanelerde artık sokakta sedye üzerinde taşınmayacak. Bunlar bize yakışır. Onların hayal edemediklerine bizim uygulamalarımız ulaşır.

Bayburt ve Gümüşhane mitingleri

Bayburt ve Gümüşhane'de daha öncekilerle kıyaslanamayacak kadar ihtişamlı mitingler yaptık. Beykoz bizim ilk ilçe mitingimiz.Eğitimde reformlar yaptık

Eğitimde bir çok önemli adım attık. Okul öncesi eğitim yüzde 10'du. Bugün yüzde 40'ı buldu. Daha ileri gideceğiz. Orta öğretimde aynı şekilde dedik ki biz kitapları öğrencilerimize ücretsiz vereceğiz. Ve dediğimizi yaptık.

CHP bizi eleştirdi, fakire veriyorsun da zengine niye veriyorsun. Biz dedik ki öğrencinin zengini fakiri olmaz. Dedik ki sosyal güvencesi olmayan aileleri desteklememiz lazım dedik ve kız ve erkek öğrencilere eğitim desteği verdik.

Ben yeni CHP'yim diyor ama eski genel başkanını yanına oturtmuşsun. Bir kaset skandalı çıkmasaydı Baykal'ın yanında kuzu kuzu oturacaktın.

CHP kendi geçmişine yabancı

Ne demek Fatih Projesi diyorlar. Bunlar aslına geçmişine yabancı tipler. Bu konuda ben bir şey söylemeyeceğim 12 haziranda milletim söyleyecek. Fatih projesinde artık Türkiye'deki bütün okullarda akıllı tahtaya geçiyoruz. Şu anda hazırlıklarımız bitmiş durumda. Artık kitabın yanında elektronik kitaba geçiyoruz. Her çocuğumuzun eline iPad benzeri kitap vereceğiz. 4 yılda bu uygulamayı bitireceğiz. Bu modern dünyanın yakaladığı bir adımdır. Kimseyi mahrum etmeyeceğiz.

Öğrencilere verilen bursu kestirtti

Sen çıkıp belediyelerin dağıttığı bursu kestirdin. Sonradan kalkmış aile sigortası diyorsun. Belediye 50 bin kişiye burs veriyordu. Bu öğrencilerimize yazık oldu. Anayasa Mahkemesi'ne taşıyarak kaldırttı. Şimdi kalkıp sağdan soldan bunu yapacağız diyorlar. Şurada eğitimde 162 bin derslik yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Üniversite olmayan ilimiz kalmadı.

Dürüst değilsiniz…
Çıkmış utanmadan sıkılmadan ne diyor, 'Nüfusu azaldı ondan milletvekili düşüyordu. Sen niye gittin Anayasa Mahkemesi'ne.. Bayburtlulunun hakkını sen yedin. Bugün 30 ile 40 binle milletvekili çıkaran illerimiz var. Bu dürüst bir yaklaşım değil. Bu aralar sık sık yüzde 10 barajından bahsediyorlar. Yüzde 10 barajını kim getirdi bizden öncekiler getirdi. Biz 16 aylık parti iken devlet yardımı almadan yüzde 34 ile iktidar olduk. Şimdi CHP yüzde 10 barajını devamlı gündeme getiriyor. Sen iktidardın niye kaldırmadın. Ana-Sol iktidarıydın niye kaldırmadınız.

Barajı biz mi getirdik?

Kaldırsaydınız. Siz kaldırmıyorsunuz artık durum tehlikeli, millete bizi barajın altında tutacak diyorsunuz baraj kalkmalı diyorsunuz. Artık benim milletim bunları yutmuyor. Bunların derdi ne biliyor musunuz? BDP'ye yazar çizer takımı çok destek oluyorlar. BDP de versin mücadelesini yüzde 10 barajı aşsın. Bunlar etnik gurubun partisi biz Türkiye'nin partisiyiz. Bir yazarın yazısı rahatsız etti beni. Aradım.. Ankaralılaşma bizde yok başkalarıyla karıştırıyorsunuz .

Tuncelilerde gerçeği görsün…

Bir tek ilde milletvekili çıkartamadık. Artık Tunceliler de gerçeği görmesi lazım. Tunceli milletvekillerinden bir tanesi CHP'de. Tunceli'ye üniversite açacak mısınız dediklerinde? Evet açtık. Hadi çık da bize teşekkür et be. Edemez bunların karakteri buna müsait değil.

Tüm inanç guruplarına eşit mesafedeyiz. Adalette emniyette aynı adımları attık. 130 adalet sarayını açtık. Daha güzel daha modern bir Türkiye diyoruz. Yargıtay Danıştay yeniden sizin isteğiniz doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Siz bize güveneceksiniz ilçe belediye başkanımıza da talimatı verdim. Beykoz'u daha da güzelleştirelim. Bir yangın çıksa itfaiyenin giremeyeceği sokaklar var. 79 senede Türkiye'de 6 bin küsur yılda bölünmüş yol yaptılar. Biz sekiz yılda 13 bin 600 km yol yaptık. Sayın Bahçeli sayın Kılıçdaroğlu hesap biliyorsanız gerçek ortada.

IMF borcunu biz bitiriyoruz

Bunlar iktidardayken IMF'ye gittiler. Gittiler 30 milyar dolar borç aldılar. Bize 23.5 dolar borçla devrettiler. Ödedik ödedik şu anda bizim IMF'e borcumuz 5 milyar dolar. Onlar borçlandı biz ödüyoruz. Bu MHP bu. Bunların ekonomiden falan anladıkları yok. Çıkmış 2023 bizimdiyorlar. Sayın Bahçeli dürüst ol. Senin böyle bir ufkun var mıydı? 5 yıl iktidarda tutunamayan sen nasıl olur da 2023'ü düşünürsün. Ben MHP'ye CHP'ye ve BDP'ye destek veren arkadaşlarımıza söylüyorum. Bakın Merkez Bankası MHP DSP ANAP hükümeti zamanında 27.5 milyar dolar döviz rezervine sahipti. Şimdi altın dahil 92 milyar dolar. Ya yolsuzlukların olduğu bir Türkiye'de bu rakama nasıl çıkarılır.

21 bankayı fona devrettiler

Bunlar döneminde 21 banka fona devredildi. Ziraat Bankası ve Halk Bankası görev zararı yazıyordu. En çok kar eden bankalarımız bunlar. Tüm bankaların rasyoları gayet iyi. Buralara güçlü ekonomiyle geldik. Türkiye hazır hedef 2023. İstikrar sürsün sürsün Türkiye büyüsün, İstikrar sürsün Beykoz büyüsün.

Bir kaset skandalıyla genel başkanlık kaptın

Bir kaset skandalıyla genel başkanlık kaptın ve onunla yürüyorsun. Evine ziyarete gidiyorsun ben genel başkan adayı değilim diyorsun.24 saat sonra genel başkan adayı oluyorsun. CHP sabah başka akşam başka konuşuyor. Siyasette dürüst olmayanlar milletten şamar yiyecektir.

Yaklaşık 45 dakika konuşan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, konuşmasının ardından İstanbul 1. bölge milletvekili adaylarını seçim otobüsüne davet etti… adaylarla el ele tutuşan Başbakan Erdoğan vatandaşları selamladı…

Haber Merkezi

İstanbul Boğazı'nda Beykozlular-1
Önceki İstanbul Boğazı'nda Beykozlular-1
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz